Turysci.pl
majówka

fot. Unsplash/ Hedgehog Digital

Minister Zdrowia: „Trzeba się liczyć z obostrzeniami w okresie majówki"

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Majówka w tym roku będzie inna niż dwa czy trzy lata temu - wynika z wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jak podkreślił, trzeba się liczyć z ograniczeniami na długi weekend majowy.

Majówka ponownie przypada w tym roku w okresie pandemii i należy liczyć się z dodatkowymi obostrzeniami. Dzisiaj Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił przedłużenie restrykcji do 18 kwietnia. Przypomnijmy, że obecne rozporządzenie miało obowiązywać do 9 kwietnia.

Majówka nie będzie taka jak dwa czy trzy lata temu

Minister Zdrowia podczas środowej konferencji prasowej ogłosił, że obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia. Dotyczy to również hoteli i innych obiektów noclegowych, które nie mogą przyjmować gości poza nielicznymi wyjątkami.

Adam Niedzielski dodał jednak, że należy liczyć się z tym, że obostrzenia mogą być utrzymane również na majówkę. Zwrócił uwagę, że spadek liczby zachorowań związany jest prawdopodobnie z okresem świątecznym oraz tym, że wtorek był pierwszym dniem poświątecznym.

- Trzeba się liczyć z obostrzeniami w okresie majówki, o skali będziemy informowali w najbliższych tygodniach. Ale trudno się spodziewać, żeby było tak, jak dwa czy trzy lata temu - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski

TPN zamyka kolejny rejon Tatr

TPN zamyka kolejny rejon wspinaczkowy. Znaleziono drugie gniazdo sokoła wędrownego

CZYTAJ DALEJ

Niedzielski poinformował również, że rząd będzie na bieżąco monitorował sytuację i w bieżącym i następnym tygodniu pod kątem ewentualnej zwiększonej mobilności Polaków w okresie wielkanocnym.

Szef resortu zdrowia przekazał również, że prowadzone są obserwacje, czy trend zmniejszonej liczby zachorowań będzie kontynuowany. Przypomnijmy, że dzisiaj Ministerstwo poinformowało o 14910 nowych przypadkach zakażeń.

- Mamy perspektywę przyspieszenia szczepień i coraz większą liczbę ozdrowieńców. Przyspieszenie szczepień będzie angażowało samorządy i mam nadzieję, że w ciągu dwóch miesięcy stanie się on realną przeszkodą dla rozwoju pandemii - mówił Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej.

Wcześniej szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zapowiedział, że luzowanie restrykcji jest mało prawdopodobne do wakacji, ponieważ do tego czasu najpewniej nie uda się w pełni zaszczepić przynajmniej połowy populacji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Podobne artykuły

Zbiórka dla Pana Michała

Polska

Pan Michał zdobył Koronę Gór Polski, teraz potrzebuje pomocy

Czytaj więcej >
lotnisko w Modlinie może mieć nowego inwestora

Polska

Francuska grupa chce kupić część akcji lotniska w Modlinie. PPL krytykuje władze Mazowsza

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >