Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Na topie > "Milionerzy" Uczestnik dostał pytanie nt. podróży. Każdy turysta powinien znać odpowiedzieć
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 18.12.2022 17:26

"Milionerzy" Uczestnik dostał pytanie nt. podróży. Każdy turysta powinien znać odpowiedzieć

Milionerzy Uczestnik dostał pytanie nt. podróży
player.pl

„Milionerzy” to program, który pozwala sprawdzić swoją ogólną wiedzę nie tylko uczestnikom siedzącym naprzeciw Huberta Urbańskiego, ale także wszystkim zgromadzonym przed telewizorami. Niedawno jeden z graczy o tytułowy milion złotych otrzymał pytanie z kategorii podróże. Czy odpowiesz na nie prawidłowo?

Choć niektóre pytania w „Milionerach” z pozoru wydają się bardzo łatwe, często sprawiają graczom wiele trudności. Z jednym z nich zmierzył się uczestnik, którego poznaliśmy w jednym z najnowszych odcinków 12. sezonu teleturnieju TVN. Ledwo usłyszał pytanie, a już poprosił o możliwość skorzystania z koła ratunkowego w postaci "pytania do publiczności".

Byłeś kiedyś na lotnisku? Uczestnik "Milionerów" dostał pytanie nt. podróży

W 569 odcinku 12. sezonu "Milionerów" uczestnik miał problem już z pierwszym pytaniem, które zaraz po rozpoczęciu zabawy przeczytał mu Hubert Urbański. Dotyczyło ono podróży, a dokładnie hali odpraw na lotnisku.

Pytanie brzmiało:

W hali odpraw obowiązkowy dla pasażerów wylatujących...

Zgodnie z regułami programu, uczestnik miał do wyboru cztery warianty odpowiedzi: A) cekin;

B) check-in;

C) czekan;

D) check-out.

Choć mogłoby się wydawać, że każdy, kto przynajmniej raz miał okazję być na lotnisku, nie będzie miał problemu z zaznaczeniem poprawnej odpowiedzi, gracz od razu przyznał, że nie wie, którą powinien wybrać. Uznał, że najrozsądniej będzie poprosić o pomoc zgromadzoną publiczność, tym samym wykorzystując jedno z kół ratunkowych przygotowanych na całą rozgrywkę.

Widownia podpowiedziała mu, że poprawna odpowiedź to B - check-in. Skłoniony aż 86 proc. odpowiedzi gracz poprosił o zaznaczenie odpowiedniego pola, które okazało się właściwe i zagwarantowało mu możliwość kontynuacji gry.

Check-in a check-out - czym się różnią procedury na lotnisku?

Najbardziej zbliżone do siebie odpowiedzi, które pojawiły się w zestawieniu to check-in oraz check-out. Choć znane wszystkim podróżującym terminy pochodzące z języka angielskiego mogą wydawać się podobne, w rzeczywistości oznaczają zupełnie inny etap procedury związanej z podróżą.

Otóż check-in to inaczej odprawa biletowo-bagażowa, czyli procedura, podczas której pasażer okazuje ważne dokumenty podróży, a przede wszystkim ma możliwość nadania swojego bagażu rejestrowanego. Odprawa lotniskową to zatem etap, który musi spełnić każdy pasażer przed wejściem na pokład samolotu. Umożliwia on otrzymanie karty pokładowej, bez której podróż nie dojdzie do skutku. Natomiast check-out to nic innego, jak procedura wymeldowania się z pokoju hotelowego.

Mimo, że sformułowania check-in może dotyczyć także zameldowania w punkcie noclegowym, check-out nie pojawia się na lotnisku.

  1. Rzadkie zjawisko nad Tatrami. Chmury soczewkowate zasnuły niebo, "Wyglądają jak UFO"

  2. Czy będzie śnieg na Święta? Wstępna prognoza pogody na Boże Narodzenie 2022

  3. Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: turystyka.wp.pl