Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Na samym początku musiała dzwonić do przyjaciela. Każdy turysta na pewno zna odpowiedź na pytanie za 2000 zł
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 04.11.2020 09:27

Na samym początku musiała dzwonić do przyjaciela. Każdy turysta na pewno zna odpowiedź na pytanie za 2000 zł

Milionerzy każdy zna
Fot. YouTube TVN

Milionerzy” to jeden z najpopularniejszych teleturniejów oglądanych przez Polaków. Program możemy obejrzeć zarówno w telewizyjnej stacji TVN, jak i na platformie internetowej Player. Podczas emisji kolejnych odcinków można wiele dowiedzieć się o całym świecie, ponieważ pytania zadawane przez Huberta Urbańskiego dotyczą najróżniejszych dziedzin. O wysokiej oglądalności teleturnieju decyduje również wysoka stawka. Gra toczy się o milion złotych – dlatego śledzenie poczynań uczestników jest jeszcze bardziej emocjonująca.

Program „Milionerzy” jest bardzo chętnie oglądany między innymi przez turystów. Wiele pytań zadawanych przez Huberta Urbańskiego dotyczy zarówno ciekawostek, jak i wiedzy powszechnej związanych z najróżniejszymi zakątkami świata. Oglądając teleturniej, możemy spodziewać się pytań o stolice, rzeki, regionalizmy czy też tradycje kulturowe. Może przypominać to trochę przeglądanie atlasu na wyrywki. Niedawno jedna z uczestniczek usłyszała podobne pytanie.

„Milionerzy” z kolejną ciekawostką podróżniczą

Podczas emisji programu „Milionerzy”, która odbyła się 2 listopada, Hubert Urbański przygotował coś specjalnego dla widzów ciekawych świata. W poniedziałek uczestniczka usłyszała pytanie, które sprawiło jej niemałe trudności. Chociaż dla osób, które zdążyły już zwiedzić kawał świata i poznać jego różnorodność kulturową, odpowiedź mogłaby być oczywista, gość Urbańskiego nie miał tej pewności.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że różnice kulturalne między poszczególnymi krajami mogą być tak skrajne, że nawet wytrawni turyści – nie mówiąc już o miłośnikach formy all exclusive – muszą poświęcić mnóstwo czasu, aby poznać je wszystkie i potrafić przypisać do konkretnych państw czy regionów. Dlatego uczestniczka, która zasiadła przed Hubertem Urbańskim, stanęła przed wymagającym wyzwaniem. Pytanie brzmiało:

„W którym kraju praktykowano krępowanie stóp kobietom, co miało im zapewnić dobre zamążpójście?

A) w ChinachB) w IndiachC) w EgipcieD) w Australii

„Milionerzy” z pytaniem o ciekawostki kulturowe

Uczestniczka programu „Milionerzy” prawdopodobnie nie spodziewała się tak trudnego pytania na początkowym etapie. Poprawna odpowiedź oznaczała dla niej wygraną dwóch tysięcy złotych. Problemy pojawiły się jednak bardzo wcześnie. Kobieta nie potrafiła wybrać, ale nie chcąc rezygnować, postanowiła, że skorzysta z koła ratunkowego i zadzwoni do swojego przyjaciela.

Po rozmowie ze wskazaną przez siebie osobą uczestniczka programu prowadzonego przez Huberta Urbańskiego postanowiła posłuchać rady przyjaciela i kontynuowała grę. Kobieta wreszcie zaryzykowała i wybrała odpowiedź. Uczestniczka uznała, że tradycja krępowania stóp pochodzi z Chin i postawiła na odpowiedź „A". Myślicie, że dobrze zrobiła?

Po chwili milczenia Hubert Urbański przekazał uczestniczce dobrą wiadomość. Okazało się, że słusznie zrobiła, korzystając z rady swojego przyjaciela. Odpowiedź okazała się poprawna i kobieta miała na koncie już dwa tysiące złotych. Przyznajcie jednak, że zadanie nie należało do najłatwiejszych. Jednak osoby, które regularnie podróżują po Azji, mogły ją znać.

W Chinach rzeczywiście krępowano stopy kobietom, aby wydać je bogato za mąż. Był to jednak bardzo bolesny proces, który polegał na łamaniu palców małym dziewczynkom i ścisłym bandażowaniu ich. W efekcie stopy kobiet były bardzo małe, krótkie, ale także wyraźnie zdeformowane. Obyczaj ten trwał od około X wieku aż do początków XX wieku.

Ten obrzęd został oficjalnie zakazany w 1912 roku, natomiast po powstaniu Chińskiej Republiki Ludowej w 1949 roku położono szczególny nacisk na to, aby undefinedna dobre go wyplenić w społeczeństwie. Obecnie jest już praktycznie tradycją wymarłą. Wiedzieliście o tym?

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, czy podróże kształtują i uczą człowieka. Tekst, który poświęciliśmy temu tematowi, możecie przeczytać tutaj. Zachęcamy również do zajęcia stanowiska w tej sprawie.

Źródło: Wirtualna Polska