Turysci.pl

EAST NEWS/REX FEATURES PRAM BUGG, Marek BAZAK/East News

Matka zostawiła dziecko w wózku na plaży. Zaniepokojeni przechodnie zadzwonili po służby

30 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Ogólnopolskie media obiegła informacja o incydencie nad Bałtykiem. Na plaży w Kołobrzegu znaleziono wózek dziecięcy. Mama zostawiła swojego malucha bez opieki i nie chcąc zbudzić go ze snu, pozostawiła na kołderce kartkę. Sprawą zainteresowali się przechodnie, którzy wezwali służby. Zima nad morzem to wymarzona pora roku dla osób, które w przeciwieństwie do miłośników zimowego szaleństwa na stokach narciarskich , chcą wyjechać z domu i zaszyć się w miejscu, gdzie znajdą ciszę, spokój i widoki, które zapadną w pamięć. Powodów, by odwiedzić Kołobrzeg jest wiele i jak na nadmorski kurort przystało, w kręgu zainteresowania turystów odwiedzających tę miejscowość znajduje się przede wszystkim plaża. To właśnie na niej doszło do skandalicznego zdarzenia z udziałem nieodpowiedzialnej matki.

Wózek z dzieckiem pozostawiony nad brzegiem morza. "Proszę nie budzić"

W czwartek (26.01) turystów spacerujących nieopodal kołobrzeskiej latarni morskiej zaskoczył widok wózka dziecięcego stojącego na samym skraju plaży, częściowo w wodzie. W środku znajdował się maluch, którego rodzice pozostawili bez opieki oraz odręcznie napisana karteczka z prośbą, aby nie podchodzić, ponieważ dziecko śpi. Mimo to przechodnie zignorowali instrukcję. Podnieśli alarm i wezwali służby.

Wysłany patrol straży miejskiej niezwłocznie przybył we wskazane miejsce i rozpoczął poszukiwania matki dziecka. Okazało się, że kobieta przebywała w tym czasie w restauracji oddalonej o ok. 100m od pozostawionego wózka. Powód? Chciała skorzystać z chwili relaksu i napić się kawy w pobliskim lokalu. 

Straż miejska znalazła matkę w restauracji. Uważała, że nic się nie stało

Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy, poszukiwana kobieta nie widziała niczego nieodpowiedzialnego w swoim postępowaniu i twierdziła, że z miejsca, w którym się znajdowała, miała dobry widok na wózek na plaży. Zapewnienia kobiety oczywiście nie były wystarczającym usprawiedliwieniem pozostawienia malucha bez opieki i narażenia go na niebezpieczeństwo.

Wystarczył silniejszy podmuch wiatru, by przewrócić wózek ze śpiącym w środku dzieckiem, nie wspominając nawet o podmyciu go przez fale. Wówczas kobieta znajdująca się w lokalu oddalonym o ok. 100 metrów nie miałaby wystarczająco dużo czasu na reakcję.

- Pani zachowywała się spokojnie i uważała, że nic się nie stało. Bardzo zbagatelizowała tę sprawę – potwierdził Arkadiusz Kowalski, naczelnik wydziału prewencji Komendy Policji w Kołobrzegu w rozmowie z Radiem Szczecin. Warto zaznaczyć, co stało się bezpośrednio po interwencji służb. Gdy policjanci – po sporządzeniu notatki służbowej – zakończyli interwencję i odeszli, kobieta ponownie pozostawiła pociechę bez opieki. Nieodpowiedzialne postępowanie matki nie pozostanie bez konsekwencji. Zostało ono zgłoszone do sądu rodzinnego.

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

źródło: o2.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Ceny wstępu na molo w Sopocie znów poszły w górę. Za mały spacerek zapłacisz krocie
Czytaj więcej >

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]