Turysci.pl
czy maseczki zostaną z nami jeszcze rok

fot. wikimedia.org/Vasyatka1/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Maseczki w samolotach obowiązkowe jeszcze rok? Prezes Ryanair zabrał głos

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Maseczki w samolotach zostaną z nami jeszcze co najmniej rok? Prezes Ryanair zabrał głos. Twierdzi, że nie odsłonimy ust i nosa na pokładzie wcześniej niż na wiosnę 2022 roku. O'Leary ogłosił również zwiększenie siatki połączeń, do czego ma dojść w czerwcu i lipcu.

  • Michael O’Leary przewiduje, że obowiązek noszenia maseczek w samolotach obowiązywać może co najmniej do wiosny 2022 roku

  • Prezes Ryanaira zapowiada też powiększenie siatki lotów

  • W czerwcu i lipcu przewoźnik chce osiągnąć 80 proc. liczby lotów z analogicznego okresu 2019 roku

Prezes Ryanair, Michael O'Leary twierdzi, że nakaz zasłaniania ust oraz nosa maseczkami na pokładach samolotów, może obowiązywać jeszcze co najmniej rok. Przedsiębiorca uważa, że najwcześniej twarze odsłonimy na wiosnę 2022 roku.

Jak długo będziemy nosili maseczki w samolotach?

Michael O'Leary od początku pandemii jest pełen optymizmu i wielokrotnie zapowiadał już powroty do normalności. Jeszcze w lutym z przekonaniem mówił, że do wakacji ograniczenia w podróżowaniu zostaną zniesione, o ile grupy najbardziej narażone na zachorowanie zostaną zaszczepione.

Choć do takiego stanu jeszcze daleko, a jak na razie Komisja Europejska usiłuje ożywić turystykę certyfikatami szczepionkowymi, prezes Ryanair sam wróży, kiedy będziemy latać bez zasłaniania twarzy. Jako wstępną datę podaje wiosnę 2022, zaznacza przy tym, że „zdrowie i bezpieczeństwo przede wszystkim".

Jednocześnie, z charakterystyczną dla siebie przekorą, dodał, że środki bezpieczeństwa są konieczne, by „zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania COVID-19 i innych przeziębień".

paszporty szczepionkowe mogą wejść w życie w czerwcu

Parlament Europejski przyśpiesza procedurę zatwierdzania Zielonego Certyfikatu Cyfrowego

CZYTAJ DALEJ

Ryanair stawia na rozwój

Podczas konferencji prasowej prezes Ryanaira poruszył również kwestię rozwoju swojej firmy. Jak się okazuje, tani przewoźnik w czerwcu i lipcu 2021 roku chce rozbudować siatkę lotów do 80 proc. stanu sprzed pandemii w 2019 roku.

Umocnienie pozycji Ryanaira na rynku budowane jest oczywiście przez otwieranie nowych (a często przywracanie wstrzymanych przez pandemię) połączeń.

O'Leary ogłosił uruchomienie m.in. 26 połączeń z Wielkiej Brytanii, z których większość skoncentrowana jest na turystycznych regionach Europy, takich jak Portugalia czy Hiszpania.

Zaledwie kilka dni temu Ryanair ogłosił również 4 nowe trasy z Polski. Samoloty polecą z Poznania, Katowic, Warszawy-Modlina oraz Wrocławia. Dzięki nim Polacy będą mieli szansę na urlop w Pradze, Oslo oraz Birmingahm. Nowością będą trasy krajowe, realizowane na lotnisko Olsztyn-Mazury.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >