Turysci.pl
Mama z synem zgubili się na spływie kajakowym

(zdjęcie poglądowe) fot. wikimedia.org/MOs810/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Mama z synem zgubili się na wycieczce kajakowej. Pomógł znający teren policjant

17 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Mama z 12-letnim synem wybrali się na spływ kajakowy. Odłączyli się od grupy i zgubili w zalesionym terenie. Zdezorientowani nie mogli wezwać pomocy przez brak zasięgu. W końcu udało im się dodzwonić na policję, gdzie trafili na funkcjonariusza doskonale zorientowanego w terenie. Udało mu się sprowadzić pomoc i nikomu nic się nie stało. Służby apelują jednak do turystów o ostrożność.

  • Mama zabrała 12-letniego syna na spływ kajakowy. W pewnym momencie odłączyli się od grupy

  • Trafili w nieznany, zalesiony teren. Nie wiedzieli, gdzie są. Nadchodził wieczór, a telefon gubił zasięg

  • W końcu udało im się dodzwonić na policję. Funkcjonariusz po opisie domyślił się, w którym miejscu się znajdują. Sprowadził na miejsce organizatora wycieczki

Wspólna wycieczka mamy i jej 12-letniego syna na kajaki mogła skończyć się bardzo źle. Razem wybrali się na rejs po rzece Drawie, ale w pewnym momencie oddalili się od grupy i zgubili towarzyszy z oczu. Po czasie zorientowali się, że niewiedzą, gdzie są. Utknęli w zalesionym terenie i nie mogli skontaktować się z organizatorem wyprawy przez problemy z zasięgiem.

Na plażach obowiązuje zakaz picia napojów procentowych

Warto pamiętać. Za picie napojów procentowych na plaży można dostać mandat

CZYTAJ DALEJ

Mama z synem zgubili się podczas spływu kajakowego

Sytuacja robiła się coraz bardziej nerwowa, bo zapadał zmierzch. Do zdarzenia doszło w sobotę 12 czerwca. Zdezorientowana kobieta oraz jej nastoletni syn opadli zupełnie z sił i nie wiedzieli, w którą stronę płynąć.

W końcu udało im się dodzwonić na numer alarmowy. Skontaktowali się z dyżurnym policji w Strzelcach Krajeńskich, sierż. szt. Tomaszem Bartosem. Okazało się, że funkcjonariusz doskonale zna teren i na podstawie opisu otoczenia przez kobietę potrafił określić, w jakim regionie się ona znajduje.

Po zakończeniu rozmowy bohaterski policjant zadzwonił do organizatora i polecił przypłynięcie po zaginioną mamę i jej syna. Podał ich dokładne położenie, na podstawie którego rzeczywiście sprawnie udało się ich odnaleźć i sprowadzić do reszty grupy ze spływu.

Policja apeluje do turystów o ostrożność w czasie wakacji

W związku z tą sytuacją policja wystosowała specjalny apel do turystów w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Pogoda dopisuje i coraz więcej osób stawia na aktywną turystykę.

Służby podkreślają jednak, by podchodzić do sprawy odpowiedzialnie i mierzyć siły na zamiary. Należy pamiętać, że najważniejsze jest zadbanie o kwestię bezpieczeństwa: zarówno własnego, jak i osób, z którymi spędzamy urlop.

Nie należy przeceniać własnej kondycji, sił oraz umiejętności, bo nie zawsze służby będą na tyle blisko, by pomóc nam w sytuacji zagrożenia. Niestety wypadki podczas urlopów są częste i spotkać nas mogą zarówno w górach, jak i nad morzem czy na jeziorach. Niedawno pisaliśmy również o innej tragedii na spływie kajakowym. Życie straciła tam 73-letnia kobieta. Więcej o tej sprawie przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fakt.pl

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyc

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >