nie żyje kobietaPixabay/ PaulineLB

Tragedia na spływie kajakowym w centrum Polski. Nie żyje 73-letnia kobieta

Nie żyje 73-letnia kobieta, która brała udział w spływie kajakowym po Warcie. Nie pomogła reanimacja strażaków. Tragedia miała miejsce w rejonie zbiornika w Zakrzówku Szlacheckim w woj. łódzkim.

Nie żyje kobieta, która podczas spływu kajakowego w województwie łódzkim wpadła do wody. Jak poinformowała policja, nie udało się jej uratować. Tragedia rozegrała się w rejonie zbiornika w Zakrzówku Szlacheckim.

Nie żyje 73-letnia kobieta. Wpadła do wody na spływie kajakowym

Wypadek wydarzył się wczoraj, 6 lutego, po godz. 14 w pobliżu zalewu w Zakrzówku Szlacheckim. Spraw skomentowała łódzka policja, która zjawiła się na miejscu. Obecnie sprawa jest w toku, trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku.

- Do Warty wpadła 73-letnia mieszkanka Śląska uczestnicząca w spływie kajakowym. Została wyciągnięta i reanimowana przez strażaków. Zmarła w szpitalu po kilku godzinach - mówi Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi cytowany przez RMF.

Niedawno informowaliśmy o interwencji GOPR w sprawie turystów, którzy morsowali na szczycie Śnieżki. Tutaj na szczęście sprawa zakończyła się szczęśliwie, jednak należy pamiętać, że każda aktyeność wymaga odpowiedniego przygotowania oraz świadomości.

Otwarcie hoteli i stoków tylko warunkowe. „Być może będziemy musieli wykonać krok w tyłZa 2 tygodnie znów mogą być obostrzenia. „Musimy być wszyscy gotowi"Czytaj dalej

Bezpieczeństwo na kajakach to podstawa

Wybierając się na spływ kajakowy, należy przede wszystkim dopasować trasę i poziom trudności do swoich umiejętności i wiedzy. Najważniejsze jest, aby opanować sposób wiosłowania do przodu i do tyłu, sterowanie kajakiem, zachowanie się kajaka na nurcie i podczas pokonywania przeszkód oraz sytuacja awaryjna, czyli wywrócenie kajaka - informuje portal kajakiem.pl.

Kolejna zasada wzbudza często niemałe kontrowersje wśród uczestników spływu, jednak może uratować komuś życie. Należy pamiętać, że wybierając się na kajaki, nie powinno się pić napojów alkoholowych. W Polsce każdego roku odnotowuje się ogromną liczbę utonięć i duża ich część jest spowodowana wypitym alkoholem.

Należy również zwracać uwagę na prognozę pogody i stan wody – przy niesprzyjających warunkach lepiej zrezygnować z pływania. Bezwzględnie należy pamiętać również o kamizelkach asekuracyjnych, rzutkach i dobrze wyposażonej apteczce.

Nigdy nie należy również pływać kajakiem przez miejsca niebezpieczne. Zasada ta dotyczy to przede wszystkim sztucznych budowli hydrotechnicznych na przykład regularnych betonowych progów w poprzek rzeki. Tworzące się za nimi odwoje mogą być groźną pułapką - czytamy na portalu kajakiem.pl.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: RMF24, kajakiem.pl

Następny artykuł