Turysci.pl
nie żyje kobieta

Pixabay/ PaulineLB

Tragedia na spływie kajakowym w centrum Polski. Nie żyje 73-letnia kobieta

7 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nie żyje 73-letnia kobieta, która brała udział w spływie kajakowym po Warcie. Nie pomogła reanimacja strażaków. Tragedia miała miejsce w rejonie zbiornika w Zakrzówku Szlacheckim w woj. łódzkim.

Nie żyje kobieta, która podczas spływu kajakowego w województwie łódzkim wpadła do wody. Jak poinformowała policja, nie udało się jej uratować. Tragedia rozegrała się w rejonie zbiornika w Zakrzówku Szlacheckim.

Nie żyje 73-letnia kobieta. Wpadła do wody na spływie kajakowym

Wypadek wydarzył się wczoraj, 6 lutego, po godz. 14 w pobliżu zalewu w Zakrzówku Szlacheckim. Spraw skomentowała łódzka policja, która zjawiła się na miejscu. Obecnie sprawa jest w toku, trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku.

- Do Warty wpadła 73-letnia mieszkanka Śląska uczestnicząca w spływie kajakowym. Została wyciągnięta i reanimowana przez strażaków. Zmarła w szpitalu po kilku godzinach - mówi Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi cytowany przez RMF.

Niedawno informowaliśmy o interwencji GOPR w sprawie turystów, którzy morsowali na szczycie Śnieżki. Tutaj na szczęście sprawa zakończyła się szczęśliwie, jednak należy pamiętać, że każda aktyeność wymaga odpowiedniego przygotowania oraz świadomości.

Bezpieczeństwo na kajakach to podstawa

Wybierając się na spływ kajakowy, należy przede wszystkim dopasować trasę i poziom trudności do swoich umiejętności i wiedzy. Najważniejsze jest, aby opanować sposób wiosłowania do przodu i do tyłu, sterowanie kajakiem, zachowanie się kajaka na nurcie i podczas pokonywania przeszkód oraz sytuacja awaryjna, czyli wywrócenie kajaka - informuje portal kajakiem.pl.

Kolejna zasada wzbudza często niemałe kontrowersje wśród uczestników spływu, jednak może uratować komuś życie. Należy pamiętać, że wybierając się na kajaki, nie powinno się pić napojów alkoholowych. W Polsce każdego roku  odnotowuje się ogromną liczbę utonięć i duża ich część jest spowodowana wypitym alkoholem.

Należy również zwracać uwagę na prognozę pogody i stan wody – przy niesprzyjających warunkach lepiej zrezygnować z pływania. Bezwzględnie należy pamiętać również o kamizelkach asekuracyjnych, rzutkach i dobrze wyposażonej apteczce.

Nigdy nie należy również pływać kajakiem przez miejsca niebezpieczne. Zasada ta dotyczy to przede wszystkim sztucznych budowli hydrotechnicznych na przykład regularnych betonowych progów w poprzek rzeki. Tworzące się za nimi odwoje mogą być groźną pułapką - czytamy na portalu kajakiem.pl.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: RMF24, kajakiem.pl

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >