Turysci.pl
Majorka

fot. Pixabay/ Walkerssk

Majorka walczy z nietrzeźwymi turystami. Burmistrz zapowiedział wysokie kary

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Majorka zmaga się z problemem nietrzeźwych i hałasujących turystów, którzy nie mają zamiaru przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Zgodnie z zapowiedzią burmistrza miasta Palma de Mallorca, takie zachowania będą surowo karane.

  • Majorka ma problem z nietrzeźwymi turystami, którzy zachowują się w sposób zagrażający zdrowiu i życiu

  • Lokalne władze chcą zwiększenia patroli policji i sugerują wysokie kary finansowe

Majorka walczy z plagą nietrzeźwych turystów od lat - często zachowują się oni w sposób niewłaściwy i ryzykowny. W ostatni weekend policja interweniowała w sprawie osób, które nie nosiły maseczek i piło alkohol na ulicach.

Majorka chce karać nieodpowiedzialnych turystów

Liczbę turystów, którzy w miniony weekend turystyczną dzielnicę Palma de Mallorca szacuje się na nawet 10 tys. Według lokalnej gazety policji udało się rozproszyć tłum dopiero po północy.

Zachowanie turystów skomentował burmistrz stolicy José Hila, który nie krył swojego oburzenia zachowaniem osób odwiedzających wyspę. Włodarz zapowiedział wysokie kary dla imprezowiczów, którzy zachowywać się będą w sposób zagrażający życiu lub zdrowiu.

Burmistrz podkreślił, że lokalne władze nie mogą pozwolić na nieodpowiedzialne zachowania i sytuacje znane sprzed pandemii koronawirusa. Ostrzegł przy tym, że „Tam, gdzie pijaństwo, tam będzie lokalna policja".

pogoda

Pogoda na weekend nad morzem. Będzie słonecznie, ale może popadać

CZYTAJ DALEJ

Przedstawiciele stowarzyszenia Caeb, zrzeszającego również hotelarzy z Majorki, wydali specjalny apel do władz Balearów. Domagają się rozwiązania problemu nietrzeźwych turystów na promenadzie w Playa de Palma. 

Jak podkreślają, nie chodzi tutaj o sytuację w klubach nocnych, a w miejscach publicznych. Jak twierdzą, często skandaliczne zachowania turystów nie spotykają się z odpowiednią reakcją służb porządkowych.

Władze Balearów rozważają przywrócenie kar, które obowiązywały wcześniej, jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa. Chodzi tutaj przede wszystkim o mandaty za spożywanie alkoholu na ulicach i w miejscach publicznych.

W mieście Palma de Mallorca od 2020 roku miały wejść w życie nowe przepisy, zakładającymi kary grzywny w wysokości nawet 13 tys. zł za nieodpowiedzialne zachowanie, jak na przykład skakanie z balkonów do basenów.

Zgodnie z tymi samymi przepisami właściciele barów i klubów nie mogliby serwować alkoholu poza godzinami pracy. W przeciwnym wypadku będą karani grzywnami, a nawet zamknięciem lokalu na trzy miesiące. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >