LOT ułatwia podróżowaniefot. wikipedia.org/wiki/Polskie_Linie_Lotnicze_LOT#/media/Plik:LOT_Polish_Airlines,_Boeing_787-8,_SP-LRF_(1)_(14430146015).jpg/ CC 2.0

LOT ułatwia pasażerom podróżowanie w dobie pandemii

LOT wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i wprowadził elastyczny system rezerwacji, który każdy samodzielnie może modyfikować. Przy nieustannie zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej na świecie, polskie linie lotnicze dają szansę pasażerom na bezpieczne planowanie wakacji.

Pandemia koronawirusa dała się we znaki niemal wszystkim branżom, które od roku notują olbrzymie straty. Ucierpiały również linie lotnicze, które co chwile są zmuszane do anulowania połączeń międzynarodowych. Polski przewoźnik LOT wyszedł jednak naprzeciw potrzebom swoich klientów i wprowadził zmiany, które ułatwią planowanie podróży.

LOT ułatwia podróżowanie

Linie lotnicze robią, co mogą, aby przetrwać kryzys związany z epidemią COVID-19. Polskie linie lotnicze LOT znów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują elastyczny system rezerwacji.

Z informacji, jakie zostały przekazane przez zarząd polskiego przewoźnika, wiemy, że do 31 maja bieżącego roku pasażerowie mają prawo do wielokrotnego wprowadzania zmian w planowaniu podróży. Odbywa się to bez dodatkowych opłat.

Nie jest to jedyne rozwiązanie, które wymyślił LOT. Nadal obowiązują wcześniej wprowadzone udogodnienia dla klientów linii lotniczych. Mowa tutaj o przedłużeniu terminu ważności wszystkich voucherów do 24 miesięcy. Dodatkowo voucher można zrealizować przez 2 lata od daty wystawienia. Klienci mogą wybrać nowy lot z całej siatki połączeń, jakim dysponuje LOT, dostępnej w ciągu następnych 12 miesięcy.

Polskie lotniska chciały oferować szybkie testy. W Katowicach nie dostali pozwoleniaPolskie lotniska chciały oferować szybkie testy. W Katowicach nie dostali pozwoleniaCzytaj dalej

Na portalu tanie-loty.pl możemy przeczytać wypowiedź rzecznika LOT-u, który zdradził, skąd pojawiła się inicjatywna.

— W tym trudnym czasie konsekwentnie realizujemy politykę elastycznego zarządzania rezerwacją. Dla pasażera możliwość spokojnego planowania, a także ewentualnego przełożenia podróży na dalszy termin w czasie pandemii jest istotnym czynnikiem wyboru przewoźnika. Nie bez powodu wiele linii również zdecydowało się pójść w tym kierunku. LOT, jako jeden z niewielu przewoźników, obejmie tymi zasadami również bilety kupione w pierwszych dwóch miesiącach sezonu letniego, czyli do końca maja 2021 r. — czytamy.

Bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich pasażerów polskich linii lotniczych jest fakt, że nowa oferta LOT-u obejmuje również wszystkie wakacyjne połączenia, w tym również te z taryfy #LOTnaWakacje.

Każda osoba ma prawo wybrać nowy termin lub trasę bez dodatkowych opłat. Zmiany można wprowadzać wielokrotnie, w zależności od sytuacji epidemiologicznej na świecie. Klienci LOT-u do woli mogą planować podróż w bezpiecznym kierunku.

Dodatkowo system na stronie LOT-u umożliwia samodzielne zarządzanie rezerwacją, dzięki czemu w prosty sposób zmienimy datę lotu na tej samej trasie.

Pandemia koronawriusa w wielu krajach znów przybiera na sile. Warto śledzić informacje oraz komunikaty na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Niedawno pisaliśmy o Litwie, która wprowadziła nowe zasady przekraczania granicy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Tanie loty

Następny artykuł