Turysci.pl
Zakopane

fot. krupowkidolne.webcamera.pl

Korki przy wjeździe do Zakopanego. Pod Giewontem spodziewają się tłumów

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zakopane może spodziewać się napływu weekendowych turysstów - można wywnioskować po korkach przy wjeździe do miasta. Ten weekend zapowiada się przyjemniej niż zeszły, a pogoda zachęciła gości do przyjazdu.

Zakopane cieszy się bardzo dużą popularnością również w weekendy, zwłaszcza gdy zza chmur chociaż na chwilę wyjrzy słońce. Zdjęcie z wjazdu do miasta opublikował w swoich mediach społecznościowych Tygodnik Podhalański.

Korki przy wjeździe do Zakopanego

Jak napisał Tygodnik Podhalański, weekend w Zakopanem zapowiada się znacznie lepiej pod względem pogody niż poprzedni. Dlatego w kierunku miasta pod Giewontem już teraz zmierzają turyści.

Turystów cieszy m.in. fakt, że po wielu miesiącach obostrzeń będą mogli ponownie skorzystać z noclegów i zjeść regionalne potrawy w restauracyjnych ogródkach. Jak widać, niewiele potrzeba przyjezdnym do szczęścia.

Zdjęcie z drogi do Zakopanego zostało opublikowane na portalu 24TP oraz na fanpage'u na Facebooku Tygodnika Podhalańskiego. Jak czytamy, korek zaczyna się już w Rdzawce.

hiszpania szczepienia

Hiszpania wprowadza zmiany w przekraczaniu granic. Od 7 czerwca

CZYTAJ DALEJ

Aktualną liczbę turystów na Krupówkach można sprawdzić na kamerach internetowych Webcam. Jak jednak widać, ok. godziny 19 nie było tam jeszcze tłumów, które najwidoczniej utknęły przy wjeździe do miasta.

Zakopane

Krupówki o godz. 19, fot. krupowkidolne.webcamera.pl

Jaka pogoda będzie w weekend w Zakopanem?

Chociaż zza chmur wyjrzało w piątek słońce, w sobotę możemy spodziewać się jednak ochłodzenia. Termometry pokażą wtedy 12°C. Chociaż nie jest to wymarzona pogoda na wycieczkę, nada się do aktywności na zewnątrz.

Tego dnia prognozowany jest również deszcz, którego suma wyniesie ok. 3 mm. Dodatkowo zawieje południowo-zachodni wiatr z prędkością do 17 km/h. Jest to jednak spora poprawa w porównaniu z sytuacją sprzed kilku dni.

Według prognoz w niedzielę będzie cieplej niż w sobotę - termometry pokażą 13°C, a wiatr zawieje z prędkością 8 km/h. Mogą wystąpić również opady deszczu.

Należy pamiętać, żeby przed każdym wyjściem w góry sprawdzić aktualną prognozę pogody, komunikat turystyczny TPN, a także sprawdzić aktualne zagrożenie lawinowe na stronie TOPR.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP, Zakopane Nasze Miasto

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >