Turysci.pl
zakopane

wiz. UM Zakopane

Kolejny etap budowy Centrum Komunikacyjnego w Zakopanem. Ważne zmiany dla kierowców

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Zakopanem w środę rusza drugi etap budowy Centrum Komunikacyjnego. Wpłynie ona również na ruch uliczny w mieście, ze względu na remont ronda. W ramach inwestycji przewidziana jest również m.in. budowa dworca autobusowego.

Zakopane za jakiś czas będzie mogło pochwalić się nowym Centrum Komunikacyjnym. W ramach inwestycji powstaną m.in. dworzec dla autobusów dalekobieżnych i połączeń lokalnych, a także wielopoziomowy parking na 150 samochodów.

Drugi etap budowy Centrum Komunikacyjnego w Zakopanem

Zgodnie z założeniami projektu, wykonana zostanie również nowa brama wejściowej na teren dworca kolejowo-autobusowego. Zaświeci nad nią ikoniczny już czerwony neon z napisem „Zakopane".

Zupełnie przebudowane zostanie również rondo Armii Krajowej, które znajduje się przed dworcem. Koszt tej części inwestycji to około 40 mln zł. 15 mln zł z tej kwoty pochodzi z funduszy unijnych.

Od czwartku w związku z przebudową ronda wystąpią utrudnienia w ruchu, które dotkną przede wszystkim kierowców. Mają one potrwać do 20 maja.

Turcja łagodzi obostrzenia, ale nie dla Polaków

Turcja łagodzi przepisy graniczne dla 16 krajów. Nie ma wśród nich Polski

CZYTAJ DALEJ

Budowa Centrum Komunikacyjnego w Zakopanem jest podzielona na trzy etapy. Pierwszym z nich była rewitalizacja zabytkowych budynków dworca PKP, która została już ukończona. Cała inwestycja wyniesie 90 mln zł.

Drugim etapem, który właśnie się rozpoczął, jest budowa dworca autobusowego, parkingu wielopoziomowego, a także wspomniana przebudowa ronda, która najbardziej wpłynie na ruch drogowy w Zakopanem.

Ostatnim, trzecim, etapem prac będzie budowa placu komunikacyjnego w Kuźnicach. W tym miejscu rozpoczynają się popularne szlaki turystyczne, a także mieści się stacja kolejki linowej na Kasprowy Wierch.

Przypomnijmy, że prace trwają również na północy Polski. W Sopocie trwa rozbudowa mariny, która ma wzbogacić ofertę żeglarską miasta. Pozwoli również na zwiększenie bezpieczeństwa i zapewnienie włodarzom oszczędności. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >