Turysci.pl
rosja

fot. Twitter/ RT

Katastrofa lotnicza w Rosji. Nie żyje co najmniej 15 osób

29 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Co najmniej 15 osób zginęło wskutek rozbicia się niewielkiego samolotu w Rosji podczas rutynowego lotu szkoleniowego. Katastrofa miała miejsce w pobliżu Mienzielińska w Tatarstanie na lotnisku należącym do miejscowego aeroklubu.

Katastrofa lotnicza w pobliżu rosyjskiego Mienzielińska wydarzyła się w niedzielę o godz. 9:23 czasu miejscowego (godz. 8:23 w Polsce). Agencja Itar-Tass podała, niewielki turbośmigłowy samolot pasażerski L-410 zniknął z radarów i wieża straciła z nim łączność.

Szczaniw

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

CZYTAJ DALEJ

Katastrofa lotnicza w Rosji

Zdarzenie miało miejsce w pobliżu Mienzielińska w Tatarstanie na lotnisku należącym do miejscowego aeroklubu. Podczas rutynowego lotu szkoleniowego na pokładzie były 22 osoby, w tym 20 spadochroniarzy, którzy ćwiczyli skoki oraz dwaj piloci.

Rosyjskie ministerstwo ds. obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych potwierdziło doniesienia o katastrofie. Jak podano w komunikacie: "na miejsce zmierzają wyspecjalizowane ekipy ratownicze".

Według informacji, do których dotarła agencja Itar-Tass, ratownikom udało się ewakuować trzy ranne osoby z miejsca zdarzenia. Poszkodowani trafili do szpitala.

- Są zabici, ale ich liczba nie została jeszcze potwierdzona - pisze TASS. Jak podają rosyjskie media, życie w katastrofie straciło co najmniej 15 osób.

Początkowo rosyjskie media podawały, że śmierć poniosło 16 osób, jednak obecnie mówi się już o 15 zmarłych.

Wypadkowi uległ samolot Let L-410 Turbolet. Jest to lekka, dwusilnikowa maszyna pasażerska zaprojektowana w Czechosłowacji w latach 70.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >