Turysci.pl
samolot

fot. Twitter/ @newsistaan

Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku. Jeden z pasażerów został zatrzymany przez policję

10 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Samolot Republic Airways musiał w sobotę po południu awaryjnie lądować na nowojorskim lotnisku LaGuardia z powodu potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa. Jeden z pasażerów został zatrzymany przez policję.

Nowojorskie media poinformowały o incydencie, który miał miejsce na pokładzie samolotu Republic Airways lot 4817 z Indianapolis. Ok. godziny 15 lokalnego czasu maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku.

Szczaniw

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

CZYTAJ DALEJ

Awaryjne lądowanie samolotu

Linia Republic Airways w oświadczeniu poinformowała, że samolot po wyjściu z aktywnego pasa startowego zatrzymał się na drodze kołowania i przeprowadził zapobiegawczą ewakuację awaryjną.

– Załoga zareagowała na tę sytuację zgodnie z naszymi procedurami, z profesjonalizmem i troską o bezpieczeństwo wszystkich na pokładzie. Przybyły organy ścigania i pierwsi respondenci, a pasażer biorący udział w incydencie został zatrzymany – głosi m.in. oświadczenie Republic Airways.

Zarządzająca m.in. nowojorskimi lotniskami Port Authority poinformowała, że wszyscy 76 pasażerowie i sześciu członków załogi zostało bez obrażeń ewakuowanych.

– Samolot wylądował z powodu zgłoszeń od innych pasażerów o podejrzanym i nieobliczalnym zachowaniu pasażera, który jest przesłuchiwany – podała telewizja NY1, powołując się na Port Authority.

Laura Bergdoll, mieszkanka Indianapolis, która leciała z 7-letnim synem, w rozmowie z CNN powiedziała, że jak tylko samolot wylądował piloci i stewardesy nakazali pasażerom się ewakuować i wszyscy wysiedli z samolotu. Kobieta relacjonowała, że "ktoś zachowywał się podejrzanie i jakoś groził bombą".

Według informacji, do których dotarło radio 1010 WINS, służby przesłuchują również osoby, które siedziały w pobliżu mężczyzny podczas lotu.

- Wideo z miejsca zdarzenia ilustrowało reakcję na ziemi służb ratunkowych wokół samolotu. Straż pożarna (FDNY) potwierdziła, że brała w tym udział, ale nie dostarczyła więcej informacji. W jednym z klipów zamieszczonych na Twitterze widać, jak ratownicy przygwożdżają mężczyznę do płyty lotniska, jednocześnie instruując innych, by się wycofali – zauważyło 1010 WINS.

Jak oceniła później Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul: "nie ma powodu sądzić, aby istniało w tym czasie jakiekolwiek zagrożenie dla nowojorczyków."

Służby lotniska LaGuardia krótko przed godziną 20 informowały, że działa ono normalnie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Nie żyje co najmniej 15 osób

Czytaj więcej >

Świat

Wyspy Kanaryjskie luzują restrykcje w hotelach. Certyfikat szczepień nie będzie już potrzebny

Czytaj więcej >

Świat

Lotnisko na wyspie La Palma nieczynne. Powodem zbyt duże nagromadzenie popiołu wulkanicznego

Czytaj więcej >

Świat

Kolejna linia lotnicza wpuści na pokład tylko zaszczepionych. „Decyzja wchodzi natychmiastowo"

Czytaj więcej >
gdzie kupić tanio USD

Świat

Za garść dolarów nie tylko do USA… gdzie kupić tanio USD?

Czytaj więcej >

Świat

Zagraniczni turyści nie odwiedzą Australii przed końcem 2021 roku

Czytaj więcej >