Jezioro popularne dzięki filmowi "Dirty Dancing"Youtube/InStyle Australia (screen)

Oglądaliście Dirty Dancing? Wiemy, gdzie znajduje się jezioro z kultowej sceny

Jezioro Mountain Lake jest znane z filmu "Dirty Dancing". Przez lata było popularnym miejscem turystycznym w Stanach Zjednoczonych. Z czasem jezioro uległo zmianie. Teraz wygląda zupełnie inaczej. Nie każdy wie, że znajduje się ono w stanie Wirginia.

Jezioro Mountain Lake jest położone w stanie Wirginia w USA. Stało się popularne dzięki filmowi „Dirty Dancing”. Sceny do filmu zostały tam nakręcone w 1987 roku. Wtedy nikt nie przewidział tego, że akwen ulegnie absolutnej zmianie. W 2008 roku jezioro wyschło. Tym samym przestało być miejscem turystycznym. Ostatnio ponownie zaczęło wypełniać się wodą.

Pan Andrzej przeżył koszmar, powiedział nam wszystko. Chciał tylko zrobić test i odlecieć WizzAirem z PolskiPan Andrzej przeżył koszmar, powiedział nam wszystko. Chciał tylko zrobić test i odlecieć WizzAirem z PolskiCzytaj dalej

Jezioro znane z "Dirty Dancing"

Jezioro jest popularne wśród fanów kultowego filmu "Dirty Dancing". Odwiedzali je turyści z całego świata, którzy chcieli podążać śladami ulubionych bohaterów. W akwenie została nakręcona scena, w której bohater grany przez Patricka Swayze uczy tańca główną postać graną przez Jennifer Grey.

W miejscu zachował się również domek, w którym mieszkali bohaterowie oraz pawilon, gdzie odbywały się lekcje tańca.

Cierpliwość się skończyła. Makłowicz oraz inni stworzyli Cierpliwość się skończyła. Makłowicz oraz inni stworzyli "poradnik dla facetów", sprawa jest bardzo poważnaCzytaj dalej

12 lat temu zbiornik wody wyschnął. Teraz okazuje się, że woda znów pojawia się w akwenie. Poinformowało o tym CNN. Powodem mają być obfite opady, które pojawił się w ostatnich miesiącach. To prawdopodobnie jedyny zbiornik, w którym odbywa się proces zanikania oraz pojawiania wody. Przez to staje się on większy.

Teksty wybrane dla Ciebie

- Obecnie około jedna trzecia jeziora jest pełna wody. To bardzo ekscytujące. Goście są bardzo podekscytowani, ponieważ przez długi czas było tu sucho i jezioro wyglądało jak łąka. Jest tu zdecydowanie piękniej, gdy Mountain Lake wypełniło się wodą - powiedział dyrektor generalny Mountain Lake Lodge, Heidi Stone.

Byli na Kasprowym Wierchu, natychmiast chwycili za aparat. Uchwycili widmo BrockenuByli na Kasprowym Wierchu, natychmiast chwycili za aparat. Uchwycili widmo BrockenuCzytaj dalej

Wyświetl ten post na Instagramie.

A Beautiful Saturday @mtnlakelodge

Post udostępniony przez Matt McClain (@themattmcclain)

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł