jezioro jest największeFot. Wikimedia Lesnydzban CC BY-SA 4.0

Byliście nad jeziorem Śniardwy? Jest największe w Polsce

Jezioro Śniardwy to jedno z najbardziej charakterystycznych jezior w całej Polsce. W dodatku jest największe. Co roku podczas upalnych wakacji przyciąga mnóstwo turystów, którzy wypoczywają i chłodzą się w jego wodach. Jest położone w fantastycznej krainie, która latem przeżywa oblężenie wczasowiczów.

Jezioro Śniardwy to oczywiście największe jezioro w Polsce, jednak nie tylko z tego powodu jest jedną z większych atrakcji turystycznych. Zbiornik każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wczasowiczów, którzy wypoczywają u brzegu i pływają po nim żaglówkami czy też motorówkami. Mieliście okazję kiedyś je zobaczyć? Leży we wspaniałej krainie, prawdziwym raju turystycznym.

Jezioro Śniardwy położone jest na terenie Mazur. Jak dobrze wiem, region ten co roku latem jest odwiedzany przez Polaków z całego kraju. Niektórzy podróż do województwa warmińsko-mazurskiego traktują już niemal jak obowiązek. Szczególnie, że Śniardwy leży w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. To idealne miejsce dla miłośników wypoczywania nad wodą.

Jezioro Śniardwy - perła Mazur

Jezioro Śniardwy jest jeziorem polodowcowym. Głębokość zbiornika wynosi aż ponad 20 metrów. Poprowadzony przez nie szlak żeglugi mazurskiej jest wielką atrakcją i każdego roku przyciąga mnóstwo wczasowiczów, którzy kochają pływać. Ze względu na to, że Śniardwy łączy się z 6 innymi jeziorami (Tuchlin, Łuknajno, Mikołajskie, Roś, Białoławki oraz Tyrkło), to wymarzona kraina dla osób posiadających łodzie.

Warto jednak pamiętać, że Jezioro Śniardwy może być niebezpieczne dla amatorów. Zagrożenie stanowią przede wszystkim bardzo silne wiatry. Na zbiorniku 21 sierpnia 2007 roku doszło do wielkiej tragedii, gdy żywioł przewrócił i zatopił kilkadziesiąt łodzi. Śmierć poniosło wtedy 12 osób. W dodatku wszystko wydarzyło się zaledwie w ciągu 10 minut. Dlatego, wybierając się nad Śniardwy, zawsze warto pamiętać o zachowaniu ostrożności.

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. Tajemnicze odkrycie na dnie Morskiego Oka. Znamy szczegóły. Nieprawdopodobne
3. Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkich
4. Atak zimy już w ten weekend. Zapowiadają śnieg i mróz, lepiej zrezygnować z podróży

Widzieliście kiedyś Jezioro Śniardwy na własne oczy? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i opiszcie swoje najlepsze wspomnienia. Zwłaszcza jeśli regularnie jeździcie na Mazury, a Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to dla was prawdziwy raj. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o atrakcjach Złotego Stoku.

Następny artykuł