Turysci.pl
Beskidy

fot. Wikipedia Commons/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Interwencja GOPR na Sokolicy. 11 ratowników ewakuowało turystkę

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Beskidach wczoraj rano doszło do interwencji GOPR. Ratownicy ewakuowali kobietę, która nie była w stanie samodzielnie zejść na dół. Konieczne było wezwanie wsparcia Grupy Babiogórskiej, bo po drodze sytuacja się pogorszyła - quad uległ awarii.

GOPR Beskidy na swoim Facebooku zrelacjonował akcję ratunkową, do której doszło drugiego dnia majówki. W niedzielę ratownicy otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która nie mogła samodzielnie zejść z gór.

Interwencja GOPR Beskidy w drugi dzień majówki

Ratownicy na Markowych Szczawinach otrzymali zgłoszenie o turystce potrzebującej pomocy ok. godz. 10:40. Kobieta znajdowała się w zejściu na Przełęcz Krowiarki. Jak dyżurni dowiedzieli się z wywiadu, doznała ona urazu stawu skokowego i była lekko wychłodzona.

Zespół udał się w rejon zdarzenia na quadzie, jednak uległ on awarii na Górnym Płaju w okolicy Szerokiego Żlebu. Wówczas zapadła decyzja o wezwaniu wsparcia ratowników Sekcji Babiogórskiej. Ratownicy dalej przemieszczali się pieszo przez Perć Przyrodników.

Jak przekazała Grupa Beskidzka GOPR, 3 ratowników dotarło na miejsce wypadku ok. godz. 12:00. Kobiecie opatrzono uraz kończyny dolnej, a także zabezpieczono ją przed dalszym wychłodzeniem.

Niedźwiedzie podeszły pod hotel. Padły strzały

Niedźwiedzie w słowackich Tatrach podeszły pod hotel. Zostały zastrzelone

CZYTAJ DALEJ

Po chwili do akcji ratunkowej dołączyli kolejni ratownicy i rozpoczęło się sprowadzanie poszkodowanej na dół. Turystka została ewakuowana na Przełęcz Krowiarki o godz. 12:50, a następnie przetransportowano ją do Zawoi Widły.

Jak czytamy na Facebooku, w wyprawie udział wzięło 11 ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR. Akcja zakończyła się o godz. 15:00, kiedy przetransportowano uszkodzonego quada na Markowe Szczawiny.

Wczoraj służby interweniowały również na Mazurach

W niedzielę z powodu złych warunków powodowych kilkanaście razy interweniowało również Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wielokrotnie konieczne było ściągnięcie jachtów z trzcin lub kamieni.

Dochodziło również do sytuacji, w których silniki łodzi zostawały zalane przez fale, a jachty dryfowały. Więcej na temat interwencji na Mazurach pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: GOPR Beskidy

Podobne artykuły

Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >