Turysci.pl
BeFunky-collage - 2023-01-24T124141.517

Marek BAZAK/East News

IMGW wydaje alerty prawie dla całej Polski. Będzie biało, bardzo ślisko i wietrznie

21 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska - Turyści

IMGW ostrzega przed niebezpieczną, zimową aurą i wydaje alerty, które dotyczą mieszkańców prawie całej Polski. Nad nasz kraj nadciąga niż, który sprowadzi nie tylko opady śniegu, ale także niszczący wiatr. Szczególną ostrożność powinni zachować nie tylko kierowcy na drogach, ale także wszyscy przebywający na zewnątrz.

Trwający weekend nie zapowiada się najlepiej, jeśli chodzi o warunki atmosferyczne, ale i panującą aurę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma wątpliwości, że w zdecydowanej większości kraju dadzą o sobie znać nie tylko intensywne opady śniegu i silny wiatr, ale i niekorzystny biometr.

Śnieżyce i niekorzystne warunki biometeorologiczne

IMGW ostrzega o załamaniu pogodowym w Polsce, zwłaszcza w sobotę. Mają wystąpić opady śniegu - miejscami bardzo silne, a w niektórych regionach także delikatny mróz. W dodatku będzie szaleć silny wiatr, który w porywach może osiągać nawet 80 km/h, co może wywołać zawieje śnieżne.

Eksperci prognozują, że opady śniegu będą towarzyszyć przez całą sobotę mieszkańcom niemal wszystkich rejonów Polski. Wyjątkiem będzie Pomorze zachodnie i północne rejony województwa lubuskiego. Najintensywniejsze z nich mają mieć miejsce zwłaszcza w okolicach Wałbrzycha i Jeleniej Góry. Natomiast na marznące opady muszą być przygotowani mieszkańcy województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Czy to już wiosna Przyroda zwariowała. W Bieszczadach dostrzeżono rzadkie zjawisko

Czy to już wiosna? Przyroda zwariowała. W Bieszczadach dostrzeżono rzadkie zjawisko

CZYTAJ DALEJ

W całym kraju będziemy mieć do czynienia z niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi. To zjawisko będzie wiązać się nie tylko z panującą za oknem aurą, która prowadzi do niedostatku światła, ale także z porywistym wiatrem i dużą wilgotnością powietrza.

Porywy wiatru osiągną nawet 80 km/h

Pierwszy dzień weekendu przyniesie także ze sobą bardzo silny wiatr, którego porywy będą osiągać nawet do 80 km/h. To on przyczyni się do powstawania śnieżyć i zawiei śnieżnych. Jeżeli wyruszacie w trasę – dobrze się przygotujcie. Drogi i chodniki będą śliskie. Kierowcy i piesi powinni zachować ostrożność.

Niedawno do bardzo niebezpiecznego zjawiska, któremu towarzyszył właśnie bardzo potężne porywy wiatru, doszło w Zamościu na ul. Zamoyskiego. Z relacji świadków wichura, która miała przypominać małą trąbę powietrzną, zniszczyła blaszane garaże, w których znajdowały się zaparkowane auta.

- Porwało wszystko do góry i zaczęło obracać. Na koniec kawałki blachy poleciały na tory. A potem wszystko ucichło - relacjonował świadek zdarzenia cytowany przez "Fakt".

Choć silny wiatr porwał i wrzucił do rowu jeden z pojazdów, a kilka z nich ma poważne zarysowania, krzywda nie stała się żadnemu człowiekowi. Straty materialne oszacowano na około 150 tysięcy złotych.

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

unsplash/Simon Shim

Najdziwniejsze potrawy świata. Przyprawiają o gęsią skórkę, tylko nieliczni odważyliby się ich spróbować

Każdy miłośnik podróży oraz smakowych eksperymentów doskonale wie, że niektóre dania, uchodzące za przysmak w danym kraju, w innym mogą wywoływać obrzydzenie, a nawet kontrowersje. Oczywiście nietuzinkowe potrawy to świetna okazja do poznania obcej kultury oraz poszerzanie swoich horyzontów. Czy odważyłbyś się spróbować chociaż jednej z wymienionych tutaj propozycji? Myślisz, że twoje kubki smakowe byłyby na to gotowe?

Zobacz galerię >

źródło: polsatnews.pl; fakt.pl

Tagi:

Kamila Sabatowska - TuryściAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Polska

Skandaliczna sytuacja na pokładzie samolotu. Stewardessa wylała wrzątek na turystkę z Polski

Czytaj więcej >

Polska

Słynna atrakcja turystyczna zamknięta do odwołania. W pobliżu grasuje dzikie zwierzę

Czytaj więcej >

Polska

Paragon grozy z taksówki w Zakopanem. "Był to jeden z najdroższych kursów w Polsce"

Czytaj więcej >

Polska

Nie tylko molo i droga. Jakie polskie słowa bywają kłopotliwe za granicą?

Czytaj więcej >

Polska

Turysta zobaczył cenę za publiczną toaletę na Krupówkach. Przesada to mało powiedziane?

Czytaj więcej >

Polska

Paczka z żywym prezentem. Celnicy pokazali, co znaleziono w przesyłce do Polski

Czytaj więcej >