Turysci.pl
Ceny w Gdańsku - majówka

screen/youtube/Nasze Pomorze

Ile wczasowicze płacili za majówkę w Gdańsku? Wcale nie było bardzo drogo

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jakie były ceny w Gdańsku w czasie majówki? Jak się okazuje, mimo kryzysu sektora turystycznego, przekąski i atrakcje oferowane na deptakach, wcale niej były aż tak drogie. Jedna z urlopowiczek nawet kupiła pączka, którego cena była dwukrotnie niższa niż miesiąc wcześniej w Zakopanem.

  • Turyści podczas długiego weekendu oblegali wszystkie nadmorskie miejscowości. Był to zastrzyk gotówki dla przedsiębiorców związanych z branżą turystyczną

  • Jedna z turystek opowiedziała mediom o swoich odczuciach dotyczących cen w Gdańsku

  • Okazuje się, że wcale nie było tak drogo, jak można było przypuszczać

Turystka, która spędzała tegoroczną majówkę w Gdańsku, opowiedziała Wirtualnej Polsce o cenach przekąsek oraz atrakcji, które zobaczyła po przyjeździe nad morze. Jak twierdzi, były one o wiele przystępniejsze, niż przypuszczała. Wielu podróżnych obawiało się, że przez pandemię i kryzys nią spowodowany, przedsiębiorcy będą chcieli odrabiać straty kosztem gości.

Jakie były ceny w Gdańsku w czasie majówki?

Kobieta zaznaczyła, że wolne dni spędziła z dzieckiem, nie dało się więc uniknąć kupowania wielu słodkości i bibelotów oferowanych wzdłuż głównych ulic miasta. Najbardziej jednak zdziwiło ją to, że w tym roku wcale nie gofry czy lody były hitem majówki, a pączki.

Tanzania zaostrza przepisy graniczne

Tanzania zaostrza restrykcje. Testy obowiązkowe, kwarantanna dla niektórych

CZYTAJ DALEJ

Od soboty, przez całą majówkę, kolejka do jednego z punktów sprzedaży miała mieć składać się z co najmniej 20 osób. Sprzedaż szła bez zatorów, a jeden smakołyk kosztował 4 zł lub 4,50 zł. Jak mówi turystka, jeszcze miesiąc wcześniej odwiedziła Zakopane, a tam takie same pączki sprzedawane były po 10 zł.

Trzeba przyznać, że taka różnica w cenie jest wyraźnie zauważalna i odczuwalna dla portfela, szczególnie w przypadku wyjazdu z całą rodziną i przy kupnie kilku pączków.

Stosunkowo tanio można było jednak kupić również inne rzeczy. Turystka relacjonowała dla WP, że gałkę lodów w centrum Gdańska nabyć można było już z 5 zł, a suche gofry sprzedawane są od 5,50 zł, co jest ceną dość przyzwoitą. Rurka z bitą śmietaną wyceniona została przez sprzedawców na średnio 4,50 zł, a cappuccino to koszt rzędu 10 zł.

Największe rozbieżności w cenach dotyczyły atrakcji i pamiątek. Stoisk z różnego rodzaju bibelotami w turystycznych miejscowościach w całej Polsce nie brakuje i trudno na nic się nie skusić. W tym przypadku kobieta zwróciła szczególną uwagę na magnesy, za które zapłacić trzeba od zaledwie kilku złotych do aż ponad 20 zł. Tanie nie są też balony, tak uwielbiane przez dzieci - ich koszt to ok. 25 zł.

W czasie długiego weekendu do Gdańska oraz Sopotu przyjechały prawdziwe tłumy. Zobaczyć to można na nagraniu opublikowanym na profilu Nasze Pomorze na YouTube. Jak widać, wzdłuż promenad stoją szeregi straganów, którym z zainteresowaniem przyglądają się liczni spacerowicze.

Polacy już rezerwują hotele na maj i wakacje

W czasie długiego weekendu majowego hotele pozostawały zamknięte. Nagrania z turystycznych miejscowości pokazały jednak, że mimo tego obostrzenia wielu podróżnych zdecydowało się na krótkie urlopy, zapewne w wielu przypadków korzystając z tzw. noclegów u cioci.

Już wkrótce jednak hotele zostaną oficjalnie otwarte, rząd bowiem zadecydował, że przedsiębiorcy mogą przyjmować gości od 8 maja. Zaraz po ogłoszeniu tej daty portale rezerwacyjne odnotowały ogromny wzrost rezerwacji.

Jak przekazał w oficjalnym komunikacie portal Noclegowo.pl, Polacy w kwietniu szukali już masowo wyjazdów wakacyjnych, pojawiło się też wiele osób, które zamierzają wyjechać w pierwszym możliwym terminie. 20 proc. zapytań o noclegi dotyczy kolejnych weekendów maja oraz czerwca.

Zdecydowana większość przyszłych urlopowiczów wybiera również mniejsze miasta oraz obiekty znajdujące się poza zatłoczonymi centrami. Niewielkie miejscowości stanowiły w kwietniu aż 45 proc. wyszukiwać na portalu Noclegowo.pl.

Średnie ceny za noc na osobę w turystycznych miastach wahają się od 60 do 80 zł. W Świnoujściu jest to 59 zł, nocleg w Gdańsku znajdziemy za ok. 62 zł, podobnie jak w Kołobrzegu. Nieco więcej zapłacimy w Sopocie - 70 zł, a w Krakowie ok. 81 zł. Na samym dole listy znalazła się Muszyna, najdrożej natomiast wypada Warszawa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP Turystyka

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >