Turysci.pl
hotele

fot. Pixabay/ StockSnap

Hotelarze skomentowali decyzję rządu o otwarciu turystyki. Nie wszyscy są w pełni zadowoleni

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Właściciele hoteli będą mogli otworzyć swoje biznesy od 8 maja. Wielu oczekiwało takiej decyzji od dawna, niektórzy jednak są zawiedzeni ograniczeniami w liczbie gości. Podkreślają, że otwarcie to jedynie kropla w morzu potrzeb branży.

Hotele wznowią działalność od 8 maja. To dobra wiadomość dla turystów, ale również dla hotelarzy, którzy będą mogli po miesiącach przerwy otworzyć swoje biznesy. Są jednak pewne ograniczenia - wprowadzono limit 50 proc. obłożenia, zamknięte zostaną również strefy welness&spa oraz restauracje.

Hotele wznowią działalność 8 maja

Głos w sprawie otwarcia hoteli zabrał prezes państwowej spółki Polski Holding Hotelowy Gheorghe Marian Cristescu. Jak twierdzi, do 8 maja hotelarze mają czas, aby się do tego przygotować.

- Przede wszystkim liczyliśmy na informację i bardzo się cieszę, że ta data została już podana i możemy zaplanować nasze działania na następne dni, tak, żeby być gotowi na otwarcie naszych hoteli 8 maja - mówił szef PHH.

Podkreślił również, że otwarcie hoteli to nie jest łatwe zadanie pod względem logistycznym, ponieważ „ciężko, żeby z dnia na dzień uruchomić hotel, który był zamknięty przez dłuższy okres czasu".

szczepienia w san marino

Turyści w San Marino mogą odpłatnie przyjąć szczepionkę. Muszą spełnić jednak warunek

CZYTAJ DALEJ

Jak wytłumaczył Cristescu, największego zainteresowania klientów spodziewa się szczególnie w hotelach spółki położonych w miejscowościach wypoczynkowych, m.in. nad Bałtykiem czy w Szczyrku.

Niektórzy hotelarze czują się jednak zawiedzeni decyzją rządu o ograniczeniach w liczbie gości. Ponadto goście nie będą mogli skorzystać z hotelower restauracji czy strefy wellness.

- Doceniamy, że rząd zrobił krok do przodu, podejmując decyzję o częściowym otwarciu hoteli, choć warunek 50-proc. obłożenia nie jest dla branży zadowalający - mówi Jan Wróblewski ze Zdrojowej Hotels, cytowany przez Business Insider.

Jak wytłumaczył, w wielu obektach popyt będzie budował się stopniowo. Podkreślił, że liczy na pełne otwarcie hoteli do długiego weekendu w czerwcu, gdy de facto rozpoczyna się sezon letni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Business Insider

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >