Turysci.pl
hotel powód zasmuca

Fot. Pexels.com @Markus Spiske (zdjęcie ilustracyjne)

W pokoju hotelowym lepiej nie dotykać konkretnych rzeczy. Powód zasmuca

17 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Z badań przeprowadzonych prze ekspertów z Uniwersytetu Houston wynika, że hotel może nie być tak czystym miejscem, jak mogłoby się nam wydawać. Okazuje się, że można w nim znaleźć więcej bakterii niż w szkole czy samolocie. Naukowcy sporz

Nawet hotel, który lśni na pierwszy rzut oka, niekoniecznie musi być nieskazitelnie czysty, co niedawno udowodnili naukowcy z Uniwersytetu Houston. Eksperci sporządzili specjalną listę przedmiotów, po które lepiej nie sięgać zarz po wejściu do hotelowego pokoju. Badania przeprowadzono w ośrodkach noclegowych w Stanach Zjednoczonych. O szczegółach informuje serwis Radio Zet.

Wybierając hotel, zwracamy uwagę na to, czy prezentuje się schludnie – przynajmniej z zewnątrz. Pewnych rzeczy jednak nie widać gołym okiem, na co wskazali eksperci z Uniwersytetu Houston. A wszystko zaczyna się od włączników światła, których używają absolutnie wszyscy, jak tylko wejdą do hotelowego pokoju. Przed dezynfekcją jednak lepiej dotykać je za pomocą chusteczki lub łokciem, co w dobie pandemii nie jest już niczym dziwnym.

Odwiedzając hotel, warto uważać na najbrudniejsze rzeczy

Obecnie niemal każdy hotel wyposażony jest w telewizor. Niektórzy z przyzwyczajenia po wejściu do pokoju sprawdzają, czy telewizja działa, czy grają coś ciekawego… Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis Radio Zet pilot jest przedmiotem, który warto dokładnie przetrzeć.

Warto też pamiętać, że obsługa hotelu, która zajmuje się sprzątaniem, często ma bardzo mało czasu, by doprowadzić do porządku pokój przed przyjazdem kolejnych gości. Dlatego pilot często może być pomijany – w końcu kto zwraca na niego uwagę?

Co ciekawe, z badań specjalistów z Uniwersytetu Houston wynika, że na tym przedmiocie możemy znaleźć równie dużo baterii co na muszli klozetowej. To może nieco zniechęcić wczasowiczów.

Kolejne przedmioty, z których często korzysta wielu gości, to zagłówki do łóżka. Niestety przedmioty te również nierzadko są zabrudzone i pokryte bakteriami. W dodatku utrzymywanie ich w czystości bywa utrudnione przez materiały, z których zostały wykonane.

Chociaż obsługa hotelowa zwykle czyści telefonym to jednak zazwyczaj powierzchownie. Po badaniach ekspertów okazało się, że na wielu telefonach zostało niemało bakterii. Warto też pamiętać, że niektórzy kaszlą podczas rozmowy, zostawiając na słuchawce więcej bakterii.

Hotel i najbrudniejsze miejsca

Odwiedzając hotel, prawdopodobnie w łazienkach swoich pokojów znajdziecie szklanki. Możecie używać ich podczas płukania ust. Wcześniej jednak pamiętajcie o tym, by je dokładnie umyć pod gorącą wodą. Często szklanki są przecierane płynem do mycia szyb.

Jeśli nadal nie jesteście przekonani, czy powinniście używać tych szklanek, możecie poprosić obsługę o papierowe kubeczki. Możecie także poprosić o zmianę pościeli, jeśli będzie wam się wydawało, że ta, którą zastaliście w pokoju, nie jest w zadowalającym stanie.

Okazuje się, że pracownicy hotelu czasem zapominają o zmianie pościeli po poprzedniej wizycie. Co jeszcze warto przetrzeć dezynfekującą szmatką przed rozpoczęciem użytkowania? Jeśli w waszym pokoju znajduje się ekspres, także dobrze jest go przeczyścić. Oprócz tego koniecznie umyjcie wiaderko do lodu tzw. cooler pod gorącą wodą.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kurorcie, w którym znajduje się największy basen na świecie. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

Czytaj więcej >

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >
fot. Lubuska Policja

Polska

Groźny wypadek na Śnieżce. Pomogli inni turyści

Czytaj więcej >

Polska

Szef Wizz Aira do Morawieckiego: Ceny biletów mogą wzrosnąć o 30 procent

Czytaj więcej >