Turysci.pl
hotel powód zasmuca

Fot. Pexels.com @Markus Spiske (zdjęcie ilustracyjne)

W pokoju hotelowym lepiej nie dotykać konkretych rzeczy. Powód zasmuca

17 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Z badań przeprowadzonych prze ekspertów z Uniwersytetu Houston wynika, że hotel może nie być tak czystym miejscem, jak mogłoby się nam wydawać. Okazuje się, że można w nim znaleźć więcej bakterii niż w szkole czy samolocie. Naukowcy sporz

Nawet hotel, który lśni na pierwszy rzut oka, niekoniecznie musi być nieskazitelnie czysty, co niedawno udowodnili naukowcy z Uniwersytetu Houston. Eksperci sporządzili specjalną listę przedmiotów, po które lepiej nie sięgać zarz po wejściu do hotelowego pokoju. Badania przeprowadzono w ośrodkach noclegowych w Stanach Zjednoczonych. O szczegółach informuje serwis Radio Zet.

Wybierając hotel, zwracamy uwagę na to, czy prezentuje się schludnie – przynajmniej z zewnątrz. Pewnych rzeczy jednak nie widać gołym okiem, na co wskazali eksperci z Uniwersytetu Houston. A wszystko zaczyna się od włączników światła, których używają absolutnie wszyscy, jak tylko wejdą do hotelowego pokoju. Przed dezynfekcją jednak lepiej dotykać je za pomocą chusteczki lub łokciem, co w dobie pandemii nie jest już niczym dziwnym.

Odwiedzając hotel, warto uważać na najbrudniejsze rzeczy

Obecnie niemal każdy hotel wyposażony jest w telewizor. Niektórzy z przyzwyczajenia po wejściu do pokoju sprawdzają, czy telewizja działa, czy grają coś ciekawego… Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis Radio Zet pilot jest przedmiotem, który warto dokładnie przetrzeć.

Warto też pamiętać, że obsługa hotelu, która zajmuje się sprzątaniem, często ma bardzo mało czasu, by doprowadzić do porządku pokój przed przyjazdem kolejnych gości. Dlatego pilot często może być pomijany – w końcu kto zwraca na niego uwagę?

Co ciekawe, z badań specjalistów z Uniwersytetu Houston wynika, że na tym przedmiocie możemy znaleźć równie dużo baterii co na muszli klozetowej. To może nieco zniechęcić wczasowiczów.

Kolejne przedmioty, z których często korzysta wielu gości, to zagłówki do łóżka. Niestety przedmioty te również nierzadko są zabrudzone i pokryte bakteriami. W dodatku utrzymywanie ich w czystości bywa utrudnione przez materiały, z których zostały wykonane.

Chociaż obsługa hotelowa zwykle czyści telefonym to jednak zazwyczaj powierzchownie. Po badaniach ekspertów okazało się, że na wielu telefonach zostało niemało bakterii. Warto też pamiętać, że niektórzy kaszlą podczas rozmowy, zostawiając na słuchawce więcej bakterii.

Hotel i najbrudniejsze miejsca

Odwiedzając hotel, prawdopodobnie w łazienkach swoich pokojów znajdziecie szklanki. Możecie używać ich podczas płukania ust. Wcześniej jednak pamiętajcie o tym, by je dokładnie umyć pod gorącą wodą. Często szklanki są przecierane płynem do mycia szyb.

Jeśli nadal nie jesteście przekonani, czy powinniście używać tych szklanek, możecie poprosić obsługę o papierowe kubeczki. Możecie także poprosić o zmianę pościeli, jeśli będzie wam się wydawało, że ta, którą zastaliście w pokoju, nie jest w zadowalającym stanie.

Okazuje się, że pracownicy hotelu czasem zapominają o zmianie pościeli po poprzedniej wizycie. Co jeszcze warto przetrzeć dezynfekującą szmatką przed rozpoczęciem użytkowania? Jeśli w waszym pokoju znajduje się ekspres, także dobrze jest go przeczyścić. Oprócz tego koniecznie umyjcie wiaderko do lodu tzw. cooler pod gorącą wodą.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kurorcie, w którym znajduje się największy basen na świecie. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >