Nocleg w luksusowym hoteluunsplash.com/Eunice Stahl/zdjęcie poglądowe

Wystarczy kilka prostych trików, aby przenocować w dobrym hotelu za połowę ceny. Warto wiedzieć przed podróżą

Hotel z wyższej półki często oferują noclegi za wysokie ceny. Budżet na podróż często nie pozwala na tego typu jakość. Jest jednak kilka sposobów, dzięki którym można wynająć pokój w dobrym hotelu w atrakcyjnej cenie. Przedstawiamy kilka sposobów.

Spanie w hotelu, w którym wiele rzeczy pozostawia wiele do życzenia, nie jest koniecznością nawet w przypadku ograniczonego budżetu. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać dobrych hoteli oraz jak negocjować, aby dostać rabat.

Sposoby na dobry hotel za pół ceny

Najważniejszą zasadą jest, aby nie rezerwować noclegu bezpośrednio przez stronę internetową hotelu. Ceny zawsze są tam zawyżone. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że jeśli ktoś szuka miejsca w danym miejscu to jego celem jest wynajęcia pokoju właśnie tam.

O wiele lepszym wyborem będzie szukanie noclegu poprzez odpowiednie serwisy internetowe. Eksperci są zgodni, że najlepszy jest booking.com. To największy tego typu portal w Polsce, a więc ma największą liczbę ofert.

W przypadku tak dużej konkurencji, jak na booking.com, hotele zaniżają swoje ceny, aby być atrakcyjniejszym od innych. Kolejną kwestią jest określenie budżetu, jaki możemy przeznaczyć na wynajęcie hotelu.

Od 15 stycznia nowe obostrzenia ws. przekraczania granicy. Jest oficjalna wiadomość na stronie rządowejOd 15 stycznia nowe obostrzenia ws. przekraczania granicy. Jest oficjalna wiadomość na stronie rządowejCzytaj dalej

Czasem, kiedy hotele są puste, kierownicy mogą zgodzić się na wynajem na zaproponowaną przez klienta cenę. Lepsze to, niż nic. Trzeba jednak wiedzieć, jak rozmawiać. Wbrew pozorom, przychodzenie do hotelu o 1 w nocy nie jest najlepszą metodą.

Obrazy Turysci.pl

Strona główna booking.com, fot. booking.com (screen)

Jak negocjować?

Kiedy wyglądamy na zmęczonych i przychodzimy późno, obsługa pomyśli, że natychmiastowo potrzebujemy noclegu i jesteśmy w stanie zaakceptować każdą cenę, aby tylko mieć gdzie przenocować.

Najlepszą metodą na negocjacje jest rozmowa telefoniczna. Ważne, aby być pewnym siebie i być dobrze przygotowanym do rozmowy. Trzeba zapoznać się z cennikiem miejsca, aby ktoś nie sprzedał nam noclegu w normalnej cenie mówiąc, że jest ona zaniżona.

Podobnie jak w przypadku tanich lotów, duże znaczenie ma czas, w którym rezerwujemy pokój. Istnieją dwie najlepsze metody - z dużym wyprzedzeniem, albo na ostatnią chwilę. Kiedy rezerwujemy pokój kilka miesięcy wcześniej, cena będzie niższa. Szczególnie, kiedy wybieramy się na wakacje poza sezonem.

Jednak bardziej efektywne jest rezerwowanie noclegu na krótko przed wyjazdem. Hotele są w stanie wynająć pokój w cenie "last minute", aby chociaż pokryć koszty utrzymania budynku. Warto także zwracać na klasyfikacje danego hotelu. O tym, czym różnią się hotele 5-gwiazdkowe od 4-gwiazdkowych, pisaliśmy tutaj.

Zwróciliśmy także uwagę na kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas pobytu w hotelu. Często właściciele obiektu próbują zaoszczędzić na jedzeniu czy praniu narzut w pokojach. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Bufet w hotelu

Bufet w hotelu, fot. pixabay.com/Engin_Akyurt

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: weekendowi.pl

Następny artykuł