Turysci.pl
Nocleg w luksusowym hotelu

unsplash.com/Eunice Stahl/zdjęcie poglądowe

Wystarczy kilka prostych trików, aby przenocować w dobrym hotelu za połowę ceny. Warto wiedzieć przed podróżą

12 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Hotel z wyższej półki często oferują noclegi za wysokie ceny. Budżet na podróż często nie pozwala na tego typu jakość. Jest jednak kilka sposobów, dzięki którym można wynająć pokój w dobrym hotelu w atrakcyjnej cenie. P

Spanie w hotelu, w którym wiele rzeczy pozostawia wiele do życzenia, nie jest koniecznością nawet w przypadku ograniczonego budżetu. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać dobrych hoteli oraz jak negocjować, aby dostać rabat.

Sposoby na dobry hotel za pół ceny

Najważniejszą zasadą jest, aby nie rezerwować noclegu bezpośrednio przez stronę internetową hotelu. Ceny zawsze są tam zawyżone. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że jeśli ktoś szuka miejsca w danym miejscu to jego celem jest wynajęcia pokoju właśnie tam. 

O wiele lepszym wyborem będzie szukanie noclegu poprzez odpowiednie serwisy internetowe. Eksperci są zgodni, że najlepszy jest booking.com. To największy tego typu portal w Polsce, a więc ma największą liczbę ofert. 

W przypadku tak dużej konkurencji, jak na booking.com, hotele zaniżają swoje ceny, aby być atrakcyjniejszym od innych. Kolejną kwestią jest określenie budżetu, jaki możemy przeznaczyć na wynajęcie hotelu. 

Czasem, kiedy hotele są puste, kierownicy mogą zgodzić się na wynajem na zaproponowaną przez klienta cenę. Lepsze to, niż nic. Trzeba jednak wiedzieć, jak rozmawiać. Wbrew pozorom, przychodzenie do hotelu o 1 w nocy nie jest najlepszą metodą. 

Strona główna booking.com, fot. booking.com (screen)

Jak negocjować? 

Kiedy wyglądamy na zmęczonych i przychodzimy późno, obsługa pomyśli, że natychmiastowo potrzebujemy noclegu i jesteśmy w stanie zaakceptować każdą cenę, aby tylko mieć gdzie przenocować.

Najlepszą metodą na negocjacje jest rozmowa telefoniczna. Ważne, aby być pewnym siebie i być dobrze przygotowanym do rozmowy. Trzeba zapoznać się z cennikiem miejsca, aby ktoś nie sprzedał nam noclegu w normalnej cenie mówiąc, że jest ona zaniżona.

Podobnie jak w przypadku tanich lotów, duże znaczenie ma czas, w którym rezerwujemy pokój. Istnieją dwie najlepsze metody - z dużym wyprzedzeniem, albo na ostatnią chwilę. Kiedy rezerwujemy pokój kilka miesięcy wcześniej, cena będzie niższa. Szczególnie, kiedy wybieramy się na wakacje poza sezonem.

Jednak bardziej efektywne jest rezerwowanie noclegu na krótko przed wyjazdem. Hotele są w stanie wynająć pokój w cenie "last minute", aby chociaż pokryć koszty utrzymania budynku. Warto także zwracać na klasyfikacje danego hotelu. O tym, czym różnią się hotele 5-gwiazdkowe od 4-gwiazdkowych, pisaliśmy tutaj.

Zwróciliśmy także uwagę na kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas pobytu w hotelu. Często właściciele obiektu próbują zaoszczędzić na jedzeniu czy praniu narzut w pokojach. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Bufet w hotelu, fot. pixabay.com/Engin_Akyurt

Źródło: weekendowi.pl

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Polacy wykupują bilety do USA po otwarciu granic. Linie lotnicze ostrzegają przed kolejkami na lotniskach

Czytaj więcej >

Na topie

Polacy zimą wybierają egzotykę. Jeden kierunek zdeklasował pozostałe

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zawiesza część lotów od połowy listopada. Dotyczy również połączeń z Polski

Czytaj więcej >

Na topie

Zdjęcie pasażerki samolotu wywołało burzę. „Wkurzyłoby cię to?"

Czytaj więcej >

Na topie

Pani Hanna wykorzystała wszystkie koła ratunkowe na pytanie o Jugosławię

Czytaj więcej >

Na topie

Jaki wpływ na nasze decyzje podróżnicze mają znaki zodiaku? Powstało specjalne zestawienie

Czytaj więcej >