basen można żeglować

Fot. Wikimedia Ro027 CC BY-SA 3.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Największy basen na świecie. Jest tak duży, że można w nim żeglować

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Największy basen na świecie znajduje się w chilijskim kurorcie San Alfonso del Mar. Położony w północnej części kraju ośrodek turystyczny znajduje się nad samym Oceanem Spokojnym. To właśnie głównie dla niego wczasowicze tłumnie odwiedzają gminę Algarrobo. Trudno jest znaleźć drugi tego typu obiekt, który umożliwia żeglowanie, pływanie kajakiem oraz nurkowanie.

Basen w kurorcie San Alfonso del Mar zajmuje powierzchnię aż 8 hektarów i ma ponad kilometr długości. Imponować może również jego głębokość, którą z pewnością docenią miłośnicy nurkowania, ponieważ w pewnych miejscach wynosi ona aż 35 metrów. To prawdziwa perełka wśród kurortów Ameryki Południowej.

Największy basen świata znajduje się w chilijskim kurorcie i pobiera wodę z morza

Basen w San Alfonso del Mar to zbiornik o pojemności około 250 milionów litrów wody – ta natomiast pobierana jest wprost z morza. Oczywiście po drodze woda ta jest dodatkowo filtrowana. Temperatura basenu wynosi około 26 stopni Celsjusza.

Ogromny rozmiar baseny pozwala turystom korzystać z takich atrakcji jak nurkowanie i żeglowanie. Wczasowicze mogą także brać udział w zajęciach fitness. To wszystko sprawia, że trudno się nudzić.

Warto wspomnieć, że cały kurort ma wiele do zaoferowania przyjezdnym. Goście San Alfonso del Mar mają do dyspozycji restauracje, puby, spa, place zabaw, boiska do siatkówki czy korty tenisowe.

Turyści, którzy będą szukali ciekawych obiektów na spędzenie wakacji po okresie pandemii, powinni zapisać ten kurort na swojej liście. Chociaż część wczasowiczów traktuje hotele jako miejsca na nocleg, dla innych to bardzo ważny element całego wyjazdu.

Podróżni, którzy nie narzekają na brak pieniędzy, odwiedzają między innymi Hotel President Wilson w Genewie. Tutaj znajdziemy najdroższy apartament świata, w którym znajdują się między innymi fortepian marki Steinway & Sons czy kosmetyki od Hermes.

Wypoczywali tu między innymi Bill Gates oraz Rihanna. Warto jednak dobrze przemyśleć decyzję o noclegu i kilka razy sprawdzić konto, ponieważ cena tego apartamentu wynosi aż około 313 tysięcy złotych.

O tym, co można znaleźć w przepięknym szwajcarskim apartamencie, dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Wirtualna Polska