Turysci.pl
hiszpania nowe restrykcje

fot. Unsplash/ Clovis Wood Photography

Hiszpańskie regiony zaostrzają restrykcje. W wielu obowiązuje zakaz podróży

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hiszpańskie wspólnoty autonomiczne w większości zdecydowały się na wprowadzenie nowych restrykcji. 15 regionów ogłosiło nowe obostrzenia w sobotę 10 kwietnia w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

  • 15 z 17 hiszpańskich regionów zdecydowało się na zaostrzenie restrykcji

  • Większość zdecydowała się na utrzymanie zakazu podróży między regionami

  • Liczba zachorowań na COVID-19 wzrosła pomimo zaostrzenia restrykcji 26 marca

Niemal w całej Hiszpanii 10 kwietnia ogłoszono nowe restrykcje. Władze wspólnot autonomicznych zdecydowały się na podjęcie dodatkowych kroków w związku ze znaczącym wzrostem zachorowań wskutek czwartej fali COVID-19.

Hiszpańskie regiony zaostrzają restrykcje w związku z 4 falą pandemii

15 z 17 hiszpańskich wspólnot autonomicznych zdecydowało się wczoraj na wprowadzenie nowych restrykcji przeciwpandemicznych. Jedynymi regionami, które do wczorajszego popołudnia nie zdecydowały się na takie kroki są Madryt i Wyspy Kanaryjskie.

Większość regionów zdecydowała się na utrzymanie obowiązującego dotychczas zakazu podróży poza wspólnotę autonomiczną. Ograniczono również działalność zadaszonych obiektów gastronomicznych oraz wprowadzono zakaz odwiedzin poza bliskimi członkami rodziny.

Regiony poinformowały, że odnotowywana jest coraz większa liczba zakażeń koronawirusem, a do szpitali przyjmowanych jest coraz więcej pacjentów ze zdiagnozowanym COVID-19. Specjaliści wskazują na początek czwartej fali pandemii koronawirusa.

tatry

Silny wiatr w Tatrach. Nie kursuje kolejka na Kasprowy Wierch

CZYTAJ DALEJ

Jak zauważył dziennik „El Español", zwiększona liczba zachorowań na COVID-19 wystąpiła pomimo wprowadzenia od 26 marca surowych restrykcji sanitarnych. Ponadto w ciągu ostatniego tygodnia tamtejszy program szczepień przyspieszył czterokrotnie.

Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniego tygodnia liczba osób hospitalizowanych w związku z COVID-19 wzrosła o 25 proc. Ponadto liczba infekcji na 100 tys. obywateli wzrosła w Hiszpanii ze 150 do 182 w ciągu zaledwie tygodnia.

Przypomnijmy, że osoby podróżujące do Hiszpanii mają obowiązek poddać się kontroli zdrowotnej. Osoby przybywające z państw znajdujących się na liście regionów ryzyka (w tym z Polski), zobowiązani są do okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Hiszpańska straż graniczna uznaje testy wykonane metodą PCR (RT-PCR), TMA oraz RT-LAMP. Badanie musi zostać wykonane w czasie 72 godzin przed terminem przyjazdu. Z obowiązku testowania zwolnione są jedynie dzieci poniżej 6 roku życia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański, TOPR, Polscy Łowcy Burz

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >