Turysci.pl

unsplash/John Oswald

Hiszpania zapowiada rewolucję. Wkrótce koniec z limitem płynów i nakazem wyjmowania laptopów

22 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Kolejne europejskie państwo zapowiada, że już niebawem na lotniskach w życie wejdą zmiany, na które turyści czekają od dawna. Mianowicie na dwóch największych portach lotniczych w Hiszpanii ma przestać obowiązywać limit płynów i nakaz wyciągania laptopów podczas kontroli z bagażu podręcznego. Długo oczekiwana rewolucja zacznie obowiązywać szybciej niż przewidywano.

Nie tak dawno o zmianach dotyczących płynów i sprzętu elektronicznego w bagażu podręcznym poinformowała Wielka Brytania . Teraz władze Hiszpanii zdecydowały, że również u nich przyszedł czas na pójście na rękę podróżujących samolotami. To bez wątpienia jedna ze zmian w podróżowaniu, która ma zdecydowanie więcej zwolenników niż przeciwników.

Ważne zmiany na lotniskach w Hiszpanii

Państwowa spółka zarządzająca lotniskami w Hiszpanii - AENA - już oficjalnie zapowiada, że w dwóch najważniejszych miastach pod względem turystycznym w kraju, tj. w Madrycie i Barcelonie, zaczną obowiązywać nowe zasady co do bagażu podręcznego. Mianowicie, pasażerowie będą mogli przewozić w nim płyny o pojemności większej niż 100 ml oraz nie będą musieli wyciągać z niego całej elektroniki.

Choć początkowo zmiany będą dotyczyć jedynie portów lotniczych Madryt - Barajas i Barcelona El-Prat to i tak wystarczający powód do radości dla podróżnych, których zmorą jest pilnowanie odpowiedniej ilości płynu w bagażu podręcznym i wyciąganie z niego wszystkich elektronicznych sprzętów podczas kontroli bezpieczeństwa. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, władze zapowiadają wdrożenie nowych zasad także na pozostałych lotniskach w kraju.

 

 

Gdzie na karnawał, jeśli nie do Rio de Janeiro? 6 najlepszych imprez karnawałowych w Europie

Gdzie na karnawał, jeśli nie do Rio de Janeiro? 6 najlepszych imprez karnawałowych w Europie

CZYTAJ DALEJ

Od kiedy beda obowiązywać nowe zasady na hiszpańskich lotniskach?

Według wstępnych zapowiedzi, pasażerowie podróżujący z lotniska w Madrycie bądź Barcelonie mają przestać przejmować się pojemnością płynów oraz wyjmowaniem elektroniki podczas kontroli już na przełomie 2023-2024 roku. Do końca roku podobna opcja ma zacząć obowiązywać do końca przyszłego roku na lotnisku w Palma de Mallorca.

Po przetestowaniu nowoczesnych systemów skanery rentgenowskie mają zostać zainstalowane między innymi także w Maladze, Gran Canarii, na Teneryfie, Fuertaventurze, Alicante, Ibizie i Walencji. Bez dwóch zdań to także dobre wieści dla polskich turystów, ponieważ hiszpańskie destynacje są jednymi z najchętniej obieranych przez nas podczas urlopów, a nawet weekendowych wypadów. 

Przypomnijmy, że zakaz przewożenia w bagażu podręcznym płynów o pojemności większej niż 100 ml obowiązuje od 2006 roku. Wówczas miał miejsce nieudany zamach terrorystyczny, podczas którego planowano wysadzić samoloty wylatujące z Londynu przy użyciu płynnych materiałów wybuchowych. Rozwiązanie miało być tymczasowym sposobem walki z terroryzmem, jednak z czasem zyskało status żelaznej zasady na niemalże wszystkich lotniskach.

Dołącz do nas

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

 

źródło: euronews.com; fly4free.pl

To tu kręcono „Opowieści z Narnii”. Widoki w Górach Stołowych zapierające dech w piersi

To tu kręcono „Opowieści z Narnii”. Widoki w Górach Stołowych zapierające dech w piersi

CZYTAJ DALEJ
Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy

Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]