Turysci.pl
hiszpania szczepienia

fot. Pixabay/ neelam279

Hiszpania wprowadza zmiany w przekraczaniu granic. Od 7 czerwca

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hiszpania od 7 czerwca zezwoli na wjazd zagranicznych turystów posługujących się certyfikatem szczepień bez konieczności przechodzenia innych procedur sanitarnych - ogłosił w piątek premier Pedro Sanchez.

  • Od 7 czerwca osoby zaszczepione będą mogły swobodnie wjechać do Hiszpanii

  • Akceptowane będą preparaty dopuszczone do użycia zarówno przez EMA, jak i WHO

Obecnie osoby podróżujące do Hiszpanii zobowiązane są do przedstawienia negatywnego wyniku testu w stronę koronawirusa. Wszystko ma się jednak zmienić 7 czerwca, gdy osoby zaszczepione będą mogły swobodnie przekraczać granice kraju.

Hiszpania wpuści zaszczepionych turystów

Podczas madryckich targów turystycznych Fitur premier Pedro Sanchez zapowiedział, że osoby w pełni zaszczepione nie będą musiały przechodzić dodatkowych kontroli sanitarnych.

Co ważne, zasada ta dotyczy nie tylko osób przybywających do Hiszpanii z UE, ale również spoza niej. Przypomnijmy, że niedawno Unia doszła do porozumienia w sprawie podróżnych z państw trzecich.

Premier zapowiedział również, że podróżowanie bez kontroli sanitarnych na podstawie dokumentu o przebytych szczepieniach z kilku państw spoza Unii możliwe będzie już od poniedziałku.

polacy w grecji

Polacy muszą skrócić wakacje w Grecji. Ich lot został przełożony o 15 godzin wcześniej

CZYTAJ DALEJ

Chodzi o państwa uznane przez Hiszpanię za „bezpieczne pod względem epidemicznym", czyli m.in. Wielką Brytanię, Australię, Nową Zelandię, Singapur, Izrael, Koreę Południową, Chiny, Tajlandię oraz Rwandę.

Sanchez wskazał również, że hiszpańskie władze sanitarne będą przyjmować turystów zaszczepionych preparatami zatwierdzonymi przez Europejską Agencję Leków (EMA), a także Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Oznacza to, że na równych prawach wpuszczeni zostaną turyści zaszczepieni rosyjskim preparatem Sputnik V, a także kilkoma innymi szczepionkami.

Sanchez przekazał również że, Hiszpania spodziewa się przyjąć tego lata 30-40 proc. liczby urlopowiczów notowanej przed pandemią, czyli w granicach od 8,5 do 10 mln.

Premier Hiszpanii w czasie przemówienia przypomniał również, że w czwartek władze unijne osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie tzw. paszportu szczepionkowego. Dokument ma ułatwić swobodne przemieszczanie się po Europie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia od 12 kwietnia umożliwia podróże po kraju. Drugi etap wychodzenia z lockdownu

Czytaj więcej >