Turysci.pl
victor-OO0 7yJa-s0-unsplash

fot. UUnsplash/ Victor

Hiszpania umieściła Polskę na czerwonej liście. Obowiązują nowe zasady wjazdu

27 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hiszpania zaktualizowała w poniedziałek listę krajów podwyższonego ryzyka. Wśród nich znalazła się Polska, co spowodowane jest rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Zmiany czekają przede wszystkim turystów.

Z powodu rosnącej liczby zakażeń władze Hiszpanii zdecydowały się umieścić Polskę na czerwonej liście. Oznacza to, że osoby podróżujące do tego kraju będą musiały spełnić dodatkowe warunki.

Tunezja

Polka porwana podczas podróży do Tunezji. „Była przetrzymywana i bita"

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania aktualizuje przepisy wjazdowe

Ambasada RP w Hiszpanii poinformowała w poniedziałek, że osoby podróżujące z Polski do Hiszpanii muszą posiadać jedno z zaświadczeń: o przyjęciu szczepienia przeciwko COVID-19, o negatywnym wyniku testu lub o przebyciu COVID-19.

Test na koronawirusa wykonany techniką NAAT (np. PCR) i będzie uznawany do 72 godzin od jego zrobienia, natomiast wynik testu antygenowego będzie ważny do 48 godzin.

Ambasada w Madrycie przypomina również o konieczności wypełnienia formularza sanitarnego, który muszą wypełnić osoby podróżujące do Hiszpanii drogą lotniczą lub morską. Jest on dostępny na stronie www.spth.gob.es oraz w bezpłatnej aplikacji SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH.

- Formularz generuje kod QR, który należy okazać przed wejściem na pokład samolotu lub statku pasażerskiego oraz po przybyciu do Hiszpanii - czytamy w komunikacie znajdującym się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Obostrzenia na miejscu

Przypomnijmy, że w Hiszpanii obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką w przestrzeni publicznej zamkniętej, a także na wolnym powietrzu, jeżeli nie może zostać zachowany dystans przynajmniej 1,5 metra między osobami.

Maseczkę należy nosić również w środkach transportu lotniczego, morskiego, autobusowego, kolejowego oraz na dworcach i w portach. Takie same zasady obowiązują podczas imprez plenerowych, o ile nie ma możliwości zachowania dystansu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Grecja łagodzi restrykcje dla osób zaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja chce zakazać samochodów spalinowych w Tatrach. Zapowiadają rewolucję transportową

Czytaj więcej >

Europa

Powodzie w Wenecji. Woda wdarła się na plac św. Marka

Czytaj więcej >

Europa

Tatry. Dwa młode niedźwiedzie straciły życie w ciągu niecałej doby

Czytaj więcej >

Europa

Wulkan na włoskiej wyspie budzi się po 130 latach. Wprowadzono żółty alert

Czytaj więcej >

Europa

Najwyższy szczyt Europy „skurczył się" o 92 cm w ciągu 4 lat

Czytaj więcej >