Turysci.pl
GOPR Beskidy

fot. Facebook/ GOPR Beskidy

Grupa Beskidzka GOPR pożegnała swojego kolegę. Kazimierz Śpiewak służył przez wiele lat

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na Facebooku GOPR Beskidy pojawił się wzruszający wpis. Ratownicy pożegnali swojego zasłużonego kolegę. Kazimierz Śpiewak odszedł na wieczny dyżur w wieku 79 lat. Pogrzeb odbył się w sobotę.

GOPR Beskidy przekazał bardzo przykrą wiadomość o ostatnim pożegnaniu jednego ze swoich członków. Uroczystości pogrzebowe wydarzyły się w sobotę.

GOPR Beskidy żegna zasłużonego ratownika

Beskidzka Grupa GOPR poinformowała dzisiaj na swoim Facebooku o ostatnim pożegnaniu ratownika Kazimierza Śpiewaka, które miało miejsce w Wilkowicach w ostatnią sobotę. Były ratownik był członkiem Klubu Seniora. Na wieczny dyżur odszedł w wieku 79 lat.

Kazek, jak nazywali go koledzy, w 1969 roku ukończył Kurs Ratownictwa Górskiego I Stopnia w Komańczy z wynikiem bardzo dobrym.

Następnie uzyskał tytuł Starszego Ratownika po tym, jak z wynikiem pozytywnym zaliczył Kurs II Stopnia na Hali Gąsienicowej w Tatrach w 1976 roku.

hotele

Właściciele hoteli o platformach rezerwacyjnych: „Niech pan anuluje, oszczędzi pan 80 zł"

CZYTAJ DALEJ

Koledzy z GOPR pisali o nim, że był on zawsze bardzo zaangażowanym ratownikiem, a w towarzystwie wypełniała go pozytywna energia i pomysły.

Kazek zostanie zapamiętany przez swoich kolegów jako osoba zawsze uśmiechnięta, bardzo serdeczna, otwarta na innych z dobrym słowem i wsparciem. W swoim wpisie na Facebooku ratownicy złożyli kondolencje rodzinie.

- Kazek, mimo walki z chorobą, i pracy nadal kochał świat i góry, wspólnie z Żoną nie odpuszczał okazji, by odwiedzać je jak najczęściej. Były to Tatry Pl, słowackie, były Beskidy, była i Jura, a jak było mniej czasu to jakieś mało znane okoliczne dróżki - napisał w komentarzu pan Wiesław.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę. Wzięli w nich udział ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR, w tym naczelnik Jerzy Siodłak oraz księża-ratownicy, którzy celebrowali mszę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Facebook/ GOPR Beskidy

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >