grecja wakacje europafot. pixabay.com/radica_vuckova

Grecy uwielbiają jedno miejsce, bo jest tanie i przepiękne. Turyści go nie doceniają

Grecja kusi turystów słońcem, przyrodą i skalistymi brzegami. Chętnie odwiedzamy przede wszystkim greckie wyspy, jednak istnieje znacznie więcej miejsc wartych zobaczenia

Grecja jest bardzo chęnie odwiedzana przez turystów przede wszystkim ze względu na wyspy otaczającę część kontynentalną kraju. Istnieją jednak inne miejsca, które warto zobaczyć. Jedno z nich kiedyś było masowo oblegane przez Polaków, jednak teraz jest atarkcją przede wszystkim dla samych Greków zmęczonych tłumem turystów na co dzień.

Otwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniOtwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniCzytaj dalej

Grecja od innej strony

Odkąd podróże samolotem stały się dużo bardziej popularne, coraz częściej jako kierunek wakacji wybieramy wyspy. Jeżeli chodzi o Grecję, szczególnie upodobaliśmy sobie Kretę i Rodos, a jeśli już decydujemy się odwiedzić część kontynentalną, lądujemy najczęściej w Atenach.

Jednak 30 lat temu, kiedy dojazd do Grecji wymagał 30 godzin jazdy autokarem, popularnym kierunkiem był półwysep Chalkidiki. Jest tam wszystko czego dusza zapragnie: piękne plaże, dziką przyrodę, a i ceny są dużo bardziej przystępne niż w bardziej turystycznych rejonach.

Chalkidiki jest uwielbianym przez Greków wakacyjnym kierunkiem, ze względu na niższe ceny, małą liczbę turystów i kameralną atmosferę - na próżno szukać tu ogromnych hoteli, przeważają raczej małe prywatne obiekty z rodzinną atmosferą.

Podczas gdy na wulkanicznych wyspach przeważają skaliste wybrzeża, na półwyspie znajdziemy przede wszystkim piaszczyste plaże. Przyroda również zachwyca - pełno tu piniowych lasów i oliwnych gajów. Jest zdecydowanie bardziej zielono niż na wyspach.

Tym, co wyróżnia Chalkidiki jest również nietypowy kształt, który porównuje się do trójzębu lub trójpalczastej dłoni. Dzieli się na trzy półwyspy, z których każdy jest inny i posiada inną infrastrukturę.

Zachodni półwysep Kassandra polecany jest dla osób aktywnych. To idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych jak nurkowanie czy windsurfing. Na brzegu znajdziemy wiele ciekawych zabytków. Warto również wybrać się w stronę cyplu Possidi, w pobliżu którego znajdziemy świątynię Posejdona.

Półwysep Sithonia to idealne miejsce dla osób pragnących spokoju - znajdziemy tam dużo więcej dzikich plaż oraz mniej turystów. Krajobraz jest górzysty, a przyroda bardziej dzika i zróżnicowana.

Athos, czyli wschodnia odnoga to miejsce najbardziej tajemnicze ze wszystkich. Teren jest zróżnicowany, znajdziemy tu zielone doliny, oraz wysokie góry. Tylko północna część półwyspu dostępna jest dla turystów, resztę upodobała sobie przed laty Republika Mnichów. Znajdują się tu klasztory zbudowane na przełomie X i XI w., kryjące w swoich murach wiele dzieł sztuki. Republika ma status okręgu autonomicznego, a wstęp jest bardzo ograniczony.

Dzisiaj grzeje: 1. Wojciech Cejrowski wywołał ogromną burzę w sieci. Zaczął mówić o straconych pieniądzach
2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS

Będąc w pobliżu warto zobaczyć również Meteory - wyjątkowy masyw skał z piaskowca wpisany na listę UNESCO. Na szczycie znajdują się 24 monastyry, częściowo udostępnione są dla zwiedzających. Kręcono m.in. jedną część z serii o Bondzie pt. "Tylko dla twoich oczu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy patrzyli na 21-letnią córkę Królikowskiego. Przez jej słowa wielu osobom pociekły łzy
  2. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej
  3. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
  4. Jechał Pendolino i nagle zobaczył znaną twarz. Nie mógł uwierzyć, byli w jednym przedziale
  5. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy
  6. Żona polskiego bramkarza pokazuje swoje wdzięki. Lewandowska i Szczęsna mają konkurencję (FOTO)

Źródło: wp.pl

Następny artykuł