Turysci.pl
krupówki

fot. krupowkidolne.webcamera.pl

Góry śmieci na Krupówkach po drugim dniu majówki

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Krupówki drugiego dnia majówki toną w śmieciach. Niestety, przybywający tam turyści nie zawsze pamiętają, aby pozostawić po sobie porządek. Tygodnik Podhalański pokazał zdjęcia ze słynnego deptaku.

Krupówki cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów, gdy tylko pojawi się w kalendarzu kilka dni wolnego. Liczbę turystów na deptaku można na bieżąco śledzić na stronie krupowkidolne.webcamera.pl. Niestety, większa liczba osób wiąże się z ogromną ilością śmieci, które pozostawiają ze sobą.

Turyści zostawili górę śmieci na Krupówkach

Zakopane w czasie majówki cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów. Chociaż dla regionu jest to wielka ulga finansowa, przez cały czas zdecydowana większość restauracji wydaje posiłki na wynos w plastikowych opakowaniach.

Obowiązujące restrykcje przyczyniają się do generowania ogromnej ilości śmieci. Jak podaje Tygodnik Podhalański, miejskie służby nie nadążają w uprzątaniu Krupówek i znajdujących się na deptaku koszy.

Sytuację pogarsza też silny wiatr, który roznosi plastikowe odpady dalej. Wcześniej informowaliśmy o załamaniu pogody w większości kraju i trąbie powietrznej, która przeszła dzisiaj w Polsce.

Niedźwiedzie podeszły pod hotel. Padły strzały

Niedźwiedzie w słowackich Tatrach podeszły pod hotel. Zostały zastrzelone

CZYTAJ DALEJ

Zeszłej nocy na Krupówkach odbyła się wielka impreza

Wcześniej przekazaliśmy informację o imprezie, która miała odbyć się w nocy z 1-2.05.2021 roku. Na nagraniu opublikowanym przez Tygodnik Podhalański widać tłumy tańczące i bawiące się na słynnym deptaku.

Na nagraniu widać, że wielu uczestników nie przestrzega zasad sanitarnych. Nie ma mowy o utrzymywaniu dystansu społecznego, nie zakrywają również nosa ani ust.

Jak przekazali świadkowie zdarzenia, na miejscu zjawiła się policja, która jednak nie interweniowała w sprawie bawiących się turystów. Według czytelniczki TP, radiowóz przejechał obok nagranych ludzi, a następnie odjechał w dół Krupówkami.

Głos w sprawie imprezy zabrał ekspert Naczelnej Rady Lekarzy ds. walki z COVID-19. Jego wypowiedź może być zaskakująca dla wielu osób. Jego wypowiedź można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >