Turysci.pl

fot. krupowkidolne.webcamera.pl

Góry śmieci na Krupówkach po drugim dniu majówki

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Krupówki drugiego dnia majówki toną w śmieciach. Niestety, przybywający tam turyści nie zawsze pamiętają, aby pozostawić po sobie porządek. Tygodnik Podhalański pokazał zdjęcia ze słynnego deptaku.

Krupówki cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów, gdy tylko pojawi się w kalendarzu kilka dni wolnego. Liczbę turystów na deptaku można na bieżąco śledzić na stronie krupowkidolne.webcamera.pl. Niestety, większa liczba osób wiąże się z ogromną ilością śmieci, które pozostawiają ze sobą.

Turyści zostawili górę śmieci na Krupówkach

Zakopane w czasie majówki cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów. Chociaż dla regionu jest to wielka ulga finansowa, przez cały czas zdecydowana większość restauracji wydaje posiłki na wynos w plastikowych opakowaniach.

Obowiązujące restrykcje przyczyniają się do generowania ogromnej ilości śmieci. Jak podaje Tygodnik Podhalański, miejskie służby nie nadążają w uprzątaniu Krupówek i znajdujących się na deptaku koszy.

https://www.facebook.com/tygodnikpodhalanski/posts/4492865604074951

Sytuację pogarsza też silny wiatr, który roznosi plastikowe odpady dalej. Wcześniej informowaliśmy o załamaniu pogody w większości kraju i trąbie powietrznej, która przeszła dzisiaj w Polsce .

Zeszłej nocy na Krupówkach odbyła się wielka impreza

Wcześniej przekazaliśmy informację o imprezie, która miała odbyć się w nocy z 1-2.05.2021 roku. Na nagraniu opublikowanym przez Tygodnik Podhalański widać tłumy tańczące i bawiące się na słynnym deptaku.

Na nagraniu widać, że wielu uczestników nie przestrzega zasad sanitarnych. Nie ma mowy o utrzymywaniu dystansu społecznego, nie zakrywają również nosa ani ust.

Jak przekazali świadkowie zdarzenia, na miejscu zjawiła się policja, która jednak nie interweniowała w sprawie bawiących się turystów. Według czytelniczki TP, radiowóz przejechał obok nagranych ludzi, a następnie odjechał w dół Krupówkami.

Głos w sprawie imprezy zabrał ekspert Naczelnej Rady Lekarzy ds. walki z COVID-19. Jego wypowiedź może być zaskakująca dla wielu osób. Jego wypowiedź można przeczytać tutaj .

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]