film amerykański gwiazdorFot. Pexels.com @Caio (zdjęcie ilustracyjne)

Amerykański gwiazdor zrobił filmową wycieczkę po Polsce. Nagranie poruszyło internautów. Lawina komentarzy nie miała końca

W mediach pojawił się niesamowity film, w którym amerykański aktor znany z Hollywood opowiada o tym, dlaczego warto odwiedzić Polskę. Nagranie wywołało wielkie emocje wśród internautów. Pod nim ruszyła lawina pozytywnych komentarzy. Wielu mieszkańców naszego kraju przypomniało sobie o jego walorach.

W mediach pojawił się wyjątkowy film, którego celem jest promowanie Polski. To nagranie jedyne w swoim rodzaju, ponieważ nieczęsto zdarza się, że do odwiedzania naszego kraju zachęca hollywoodzka gwiazda. Jednak czasem to właśnie osoby z zewnątrz przypominają nam, dlaczego mieszkamy w wartościowym miejscu, gdy nam samym zdarzy się o tym zapomnieć. Amerykański aktor Joseph Gordon-Levitt oprowadza nas po pięknych zakątkach Polski.

Film, który trwa zaledwie ponad minutę, zabiera nas w ekspresową podróż po Polsce. Aktor Joseph Gordon-Levitt, który robi za narratora, opowiada o tym, czego można doświadczyć, podróżując po naszym kraju. Sposób, w jaki wymienia walory najróżniejszych regionów naszego kraju, chwyta za serce. Nagranie „Letter to Poland” („List do Polski”) podbiło już internet i doczekało się mnóstwa ciepłych komentarzy.

Magiczny film o Polsce. Gwiazda Hollywood wychwala nasz kraj

Jak powstał ten niesamowity film? Wszystko zaczęło się od dość osobliwego wydarzenia. Joseph Gordon-Levitt opublikował na swoim Facebooku zdjęcie bazyliki w Rybniku. Poprosił też o nadsyłanie zdjęć i filmów z Polski, które miały mu pomóc w stworzeniu wideokreacji dozrzeszających artystów z całego świata Platformy HitRecord. Po zebraniu materiałów powstał „Letter to Poland”.

W tym trwającym zaledwie minutę nagraniu pojawia się cały wachlarz różnorodnych atrakcji, jakie można doświadczyć w Polsce. Amerykański aktor opowiada zarówno o architekturze, kulturze, sielskich krainach i specjałach kulinarnych. Słuchając Josepha Gordona-Levitta, można zakochać się w ojczyźnie na nowo.

– Oto magia Polski. W sercu miasta pulsującego energią możesz spacerować po brukowanych uliczkach, mijać muzyków grających lepiej, niż jakiekolwiek radio – zaczyna aktor.

Na pewno każdy z was zna przynajmniej jednego zblazowanego turystę, który nie potrafi się już cieszyć z polskich atrakcji – w Warszawie jest dla niego za głośno, w Krakowie za tłoczno, Bałtyk jest zbyt zimny, a na wsi szybko zaczyna się nudzić. Przy następnej okazji pokażcie mu „Letter to Poland”, być może na chwilę pomyśli o Polsce inaczej.

Krótki film o Polsce. Czym zachęca hollywoodzka gwiazda?

Oglądając film, możemy zobaczyć najróżniejsze zakątki naszego kraju – od największych i najpopularniejszych miast po te mniejsze i bardziej ustronne regiony. W nagraniu pojawiają się zdjęcia z Warszawy, Krakowa czy Rybnika, przez które przeplatają się kadry podkreślające piękno polskiej natury.

Joseph Gordon-Levitta pokazuje nam także złociste łąki, Bałtyk oraz górskie szczyty. Możemy zobaczyć również Polaków uczestniczących w Marszu Równości i obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego. Amerykański aktor skupia się nie tylko na atrakcjach turystycznych, ale również mieszkańcach naszego kraju.

„Letter to Poland” to także pochwała polskiej kuchni, unikalnej energii miast i otwartości ludzi. Amerykańska gwiazda podkreśla też, że łatwo jest się tu poruszać zarówno samochodem, jak i rowerem czy motorem. Jako jedną z cech wymienia dobrą komunikację i brak utrudnień w przemieszczaniu się.

Jak tylko Joseph Gordon-Levitt opublikował efekty swojej pracy na Facebooku, film natychmiast spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem. Materiał wideo doceniły zarówno polskie, jak i zagraniczne media. Dobrze jest wiedzieć, że nasz kraj jest uważany za atrakcyjny kierunek nawet w tak odległych miejscach jak Stany Zjednoczone.

1. Ogromne oburzenie po słowach premiera. Padły ostre słowa z Zakopanego. Wszystko przez ferie
2. Czternasta emerytura nie dla wszystkich. Bezlitosny mechanizm wstrzyma wypłaty, część seniorów nic nie dostanie
3. Prawdziwy hit internetu. Zrobił jedno zdjęcie na wycieczce. Wystarczyło, aby mówił o nim cały świat

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o polskim akcencie w prestiżowym rankingu. W zestawieniu najlepszych atrakcji turystycznych na świecie w roku 2020 pojawiły się dwie wycieczki w naszym kraju. Jeśli chcecie zobaczyć tę imponującą listę, możecie przeczytać o tym tutaj.

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł