zdjęcie hit internetuFot. Instagram.com @zachcooleyphoto

Prawdziwy hit internetu. Zrobił jedno zdjęcie na wycieczce. Wystarczyło, aby mówił o nim cały świat

Zdjęcie, które zrobiła grupa podróżnych w Stanach Zjednoczonych, stało się hitem internetu. Po publikacji fotografii pojawiły się tysiące reakcji. Teraz mówią już o niej media na całym świecie. Fotograf, który maszerował w stanie Utah, uchwycił księżyc w pełni, który sprawia wrażenie gigantycznego oka.

Zdjęcie zrobione przez fotografa Zacha Cooleya podczas wycieczki w Stanach Zjednoczonych zwróciło uwagę już uwagę mediów z całego świata. Podróżni, którzy przemierzali stan Utah, byli świadkami niesamowitej sytuacji, a towarzyszący im artysta postanowił je sfotografować. W jego niepokojącej pracy księżyc wygląda jak wielkie oko na niebie, które groźnie zagląda przez skały. O szczegółach informuje Onet.pl.

Po tym, jak Zach Cooley opublikował to niesamowite na swoim Instagramie, zareagowały na nie tysiące internautów. Obecnie fotografia stała się już hitem sieci. Artysta wybrał się na wycieczkę po Parku Narodowym Arches w stanie Utah w USA. Podczas podróży fotograf wypatrzył księżyc w pełni, który przechodził za łukiem skalnym i postanowił uwiecznić to piękne zjawisko.

Niesamowite zdjęcie zrobione w Parku Narodowym Arches w Stanach Zjednoczonych

Zdjęcie księżyca przechodzącego za łukiem skalnym sprawia wrażenie wielkiego i groźnego oka, które patrzy na Ziemię. Zach Cooley zauważył to piękne zjawisko w Parku Narodowym Arches w stanie Utah w USA. Fotograf podkreślił, że znalazł się w idealnym położeniu do zrobienia fotografii. Cooley jednak nie liczył jedynie na szczęście. Przygotowywał się na ten moment przez wiele miesięcy.

– Planowanie tego ujęcia było trudne i zaczęło się kilka miesięcy wcześniej. Pomimo wzajemnych odniesień do pozycji księżyca w wielu zastosowaniach, nie ma gwarancji, że znajdziesz się we właściwym miejscu – słowa Cooleya cytuje portal Onet.pl.

– Nigdy nie byłem tak zdenerwowany ujęciem, gdy zbliżał się ten moment, i nigdy nie byłem szczęśliwszy z rezultatu, gdy księżyc pojawił się tam, gdzie miałem nadzieję się go zobaczyć. Dosłownie przeszedł idealnie przez łuk – dodaje fotograf.

Nic dziwnego, że podróżnik był zestresowany, w końcu miał tylko jedną szansę na uwiecznienie tej przepięknej sytuacji. Nie wiadomo, jak długo Zach Cooley musiałby czekać na powtórkę. Wysiłek się jednak opłacił, a po publikacji pojawiło się mnóstwo komentarzy zachwyconych internautów.

– Nie mogę uwierzyć! Czy to nie jest fotomontaż? – komentarz jednego z internautów cytuje Onet.pl.

Zach Cooley opublikował na swoim Instagramie także serię zdjęć, na których widać zachodzący za łuk skalny księżyc i przygotowania podróżnych do obserwacji tego niecodziennego zjawiska. Można pozazdrościć turystom, którzy znaleźli się wtedy w Parku Narodowym Arches.

Zdjęcie zrobiono w przepięknym miejscu, które uwielbiają turyści

To niejedyne przepiękne zdjęcie zrobione w Parku Narodowym Arches. Obiekt ten uwielbia wielu turystów – szczególnie pasjonaci fotografii. Znajdujący się we wschodniej części stanu Utah park to przede wszystkim obszar występowania naturalnych łuków piaskowca. Można ich znaleźć ponad 2 tysiące.

Park Narodowy Arches znajduje się w sąsiedztwie rzeki Kolorado. Najsłynniejszym obiektem na jego terenie jest imponujący łuk Delicate Arch. Ten wolnostojący twór natury mierzy 16 metrów wysokości i należy do najsłynniejszych zabytków stanu Utah. To jednak niejedyna atrakcja parku.

Balanced Rock to kolejny ciekawy obiekt o wielkości trzech szkolnych autobusów. Skała balansuje około 20 metrów nad ziemią i waży mniej więcej tyle co duży statek. Balanced Rock można zaobserwować w pobliżu głównej drogi Parku Narodowego Arches. Nic dziwnego, że turyści często wybierają się w tym kierunku z aparatami fotograficznymi.

1. Robert Gawliński nie wytrzymał. Zabrał wszystko i wyprowadził się z Polski. Osiadł w cudownym miejscu, które słynie z wyjątkowych atrakcji
2. Czternasta emerytura nie dla wszystkich. Bezlitosny mechanizm wstrzyma wypłaty, część seniorów nic nie dostanie
3. Klamka zapadła, trzeba będzie opróżnić kieszenie. Władze włoskiego miasta wprowadzą dodatkową opłatę dla przyjezdnych

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niewiarygodnym odkryciu, które miało miejsce w Pompejach. Zdaniem ekspertów to największe wydarzenie w tym terenie od 150 lat. Jeśli interesują was szczegóły dotyczące prac archeologów, więcej informacji znajdziecie tutaj.

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł