Polska nowy rankingFot. Pexels.com @Daniel Frese (zdjęcie ilustracyjne)

Polska znów doceniona. Opublikowali nowy ranking najlepszych atrakcji turystycznych na świecie. Prawdziwe cuda

Polska trafiła do prestiżowego rankingu. Opublikowano listę najlepszych atrakcji turystycznych na całym świecie. W zestawieniu, w którym można znaleźć prawdziwe cuda – wśród nich choćby safari w okolicach Dubaju czy spacer po Berlinie – uwzględniono wycieczkę po naszym kraju. Być może przeżyliście część z nich.

Polska trafiła do prestiżowego zestawienia, które stworzył popularny turystyczny portal TripAdvisor. W mediach opublikowano ranking największych atrakcji turystycznych świata roku 2020. Na liściepełnej imponujących punktów znalazł się polski akcent. Odhaczyć wszystkie te doświadczenia to marzenie każdego podróżnika. Być może ktoś z was miał już taką możliwość? O szczegółach poinformował serwis Tanie Loty.

Po raz kolejny dowiedziono, że Polska to kraj, w którym można znaleźć mnóstwo wspaniałych atrakcji turystycznych. Na podstawie ocen, recenzji i popularności danych atrakcji w odniesieniu do preferencji użytkowników serwis stworzył ranking Travellers’ Choice 2020. Wśród takich doświadczeń jak safari w okolicach Dubaju czy spacer po Berlinie znalazła się także dwie wycieczki na terenie naszego kraju. Prawdopodobnie większość wczasowiczów ma je już za sobą.

Polska w prestiżowym rankingu Travellers’ Choice 2020

Polska znów ma powód do dumy po tym, jak została uwzględniona w rankingu Travellers’ Choice 2020. Popularny serwis turystyczny na swojej liście najlepszych atrakcji świata tego roku umieścił dwa punkty. Jednym z nich jest wycieczka z Krakowa do Auschwitz-Birkenau, a drugim wyprawa do Kopalni Soli „Wieliczka”.

Obie wycieczki znalazły się na 21. miejscu w tym prestiżowym zestawieniu co – biorąc pod uwagę bardzo silną konkurencję – jest wysokim wyróżnieniem. Zgodnie z danymi serwisu TripAdvisor jak dotąd wycieczkę zarezerwowano ponad 14 tysięcy razy (dane na rok 2020). Średni koszt atrakcji do 335 złotych. Podróż na teren dawnego obozu koncentracyjnego cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród zagranicznych turystów.

Dla Polaków, którzy wielokrotnie podróżowali już po ojczyźnie, prawdopodobnie te atrakcje nie są niczym nowym. Mnóstwo wczasowiczów korzysta z nich zwłaszcza podczas pobytu w Krakowie ze względu na bliskie położenie. Wycieczka do Auschwitz-Birkenau nie należy jednak do lekkich i przyjemnych doświadczeń, niemniej jest to interesująca lekcja trudnej historii.

Polska na 21. miejscu. Jakie atrakcje znalazły się w pierwszej dziesiątce?

Chociaż Polska znalazła się dopiero na 21. miejscu w rankingu Travellers’ Choice 2020, nie ma powodów do niezadowolenia. W tym prestiżowym zestawieniu znalazła się mnóstwo imponujących atrakcji, o których marzą turyści z całego świata. Przedstawiamy kilka największych z nich, które trafiły do pierwszej dziesiątki.

Na pierwszym miejscu znalazło się safari w okolicach Dubaju, które okazało się bezkonkurencyjne. Sam Dubaj to ekskluzywny kierunek, który przyciąga wielu turystów. Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich to prawdziwy festiwal przepychu, po którym podróżowanie pieszo jest wręcz niemożliwe.

Na dalszych miejscach pojawiły się już nieco mniej oczywiste atrakcje. Podium zdobyły kurs robienia lodów pizzy i lodów w Toskanii (2. miejsce) oraz rejs łódką po kanałach w Amsterdamie (3. miejsce). Zarówno Włochy, jak i Holandia są krajami bardzo chętnie odwiedzanymi przez wczasowiczów, choć oferują zupełnie odmienne atrakcje. Miłośnicy dobrego jedzenia raczej kierują się do Włoch, natomiast fani jazdy na rowerze czują się we Włoszech jak ryby w wodzie.

Dalsze miejsca zajęły takie atrakcje jak spacer po Berlinie – niemiecka stolica słynie z ogromnej liczby muzeów (podobno nawet berlińczycy nie wiedzą, ile ich jest dokładnie) oraz miejskiego życia. Pierwszą piątkę zamyka wycieczka po Giant Casueway w Irlandii. Wyróżniono też między innymi rejs po rzece w Chicago, wyprawę w góry Atlas w Maroku, zwiedzanie Statuy Wolności w Nowym Jorku, wycieczkę do Blue Mountains w Australii oraz wyprawę kajakową i nurkowanie w pobliżu Dubrownika.

1. Robert Gawliński nie wytrzymał. Zabrał wszystko i wyprowadził się z Polski. Osiadł w cudownym miejscu, które słynie z wyjątkowych atrakcji
2. Czternasta emerytura nie dla wszystkich. Bezlitosny mechanizm wstrzyma wypłaty, część seniorów nic nie dostanie
3. Klamka zapadła, trzeba będzie opróżnić kieszenie. Władze włoskiego miasta wprowadzą dodatkową opłatę dla przyjezdnych

Macie na swojej liście te atrakcje? A może już udało wam się część z nich odhaczyć? Dajcie znać w komentarzu. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o przepięknym zdjęciu zrobionym w amerykańskim parku narodowym. Fotografia stała się hitem internetu.

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł