Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > Europejskie stolice zmieniają nazwy ulic, przy których znajdują się ambasady Rosji
Ania Radke
Ania Radke 06.03.2022 18:21

Europejskie stolice zmieniają nazwy ulic, przy których znajdują się ambasady Rosji

Tirana city hall - Skanderbeg square
fot. Wikipedia Commons/ Martijn Munneke/ CC BY 2.0

Od poniedziałku ulica prowadząca do ambasady rosyjskiej w Tiranie zostanie przemianowana na ulicę Wolnej Ukrainy. Wcześniej podobną decyzję podjęły inne europejskie stolice, między innymi Praga, Wilno i Ryga.

Europejskie stolice zmieniają nazwy swoich ulic w geście solidarności z Ukrainą zaatakowaną przez Federację Rosyjską. Nowe nazwy odnoszą się do Ukrainy oraz bohaterskiej walki Ukraińców.

Europejskie stolice solidaryzują się z Ukrainą

Po zmianie nazwy ambasady Federacji Rosyjskiej w Wilnie, na Litwie i w czeskiej Pradze, znajdują się przy ulicy Bohaterów Ukrainy. Natomiast w Rydze, na Łotwie, będzie to ulica Niepodległej Ukrainy.

Również Tiranaa zmieniła nazwę ulicy, przy której znajduje się rosyjska placówka na Wolnej Ukrainy. Jest to o tyle ciekawy przypadek, że przy tej samej ulicy mieszczą się także ambasady Kosowa i Serbii.

Przypomnijmy, że wcześniej odmówiła nałożenia na sankcji na Rosję i pozwala na prorosyjskie marsze w Belgradzie. Tamtejsze linie lotnicze są również jedynymi europejskimi liniami, które wciąż latają do tego kraju.

Wszystkie ambasady będą musiały zmienić swój oficjalny adres, w tym na wizytówkach, w internecie i we wszelkiej korespondencji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Tagi: Albania Rosja