Turysci.pl

fot. Wikipedia Commons/ Martijn Munneke/ CC BY 2.0

Europejskie stolice zmieniają nazwy ulic, przy których znajdują się ambasady Rosji

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Od poniedziałku ulica prowadząca do ambasady rosyjskiej w Tiranie zostanie przemianowana na ulicę Wolnej Ukrainy. Wcześniej podobną decyzję podjęły inne europejskie stolice, między innymi Praga, Wilno i Ryga.

Europejskie stolice zmieniają nazwy swoich ulic w geście solidarności z Ukrainą zaatakowaną przez Federację Rosyjską. Nowe nazwy odnoszą się do Ukrainy oraz bohaterskiej walki Ukraińców.

Europejskie stolice solidaryzują się z Ukrainą

Po zmianie nazwy ambasady Federacji Rosyjskiej w Wilnie, na Litwie i w czeskiej Pradze, znajdują się przy ulicy Bohaterów Ukrainy. Natomiast w Rydze, na Łotwie, będzie to ulica Niepodległej Ukrainy.

Również Tiranaa zmieniła nazwę ulicy, przy której znajduje się rosyjska placówka na Wolnej Ukrainy. Jest to o tyle ciekawy przypadek, że przy tej samej ulicy mieszczą się także ambasady Kosowa i Serbii.

Przypomnijmy, że wcześniej odmówiła nałożenia na sankcji na Rosję i pozwala na prorosyjskie marsze w Belgradzie. Tamtejsze linie lotnicze są również jedynymi europejskimi liniami, które wciąż latają do tego kraju .

Wszystkie ambasady będą musiały zmienić swój oficjalny adres, w tym na wizytówkach, w internecie i we wszelkiej korespondencji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]