Turysci.pl

fot. Pixabay/ StelaDi

Rosjanie tłumnie wylatują z Moskwy. Korzysta jedna europejska linia lotnicza

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już tydzień, a na największe państwo świata zostały nałożone liczne sankcje gospodarcze. Jedyną linią z Europy, która wciąż lata do Rosji (oprócz białoruskiej linii Belavia) jest Air Serbia, która zapowiedziała podwojenie liczby lotów do Moskwy.

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę prawie wszystkie europejskie kraje zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów. Jednym z ostatnich krajów, który nie podjął takiej decyzji jest Serbia, a narodowy przewoźnik tego kraju korzysta z tego, jak tylko może.

Air Serbia podwaja liczbę lotów do Rosji

Serbia nie zdecydowała się na wprowadzenie zakazu lotów dla rosyjskich linii lotniczych, dzięki czemu także Rosja nie zabroniła Serbom wlatywać w ich przestrzeń powietrzną. Linia Air Serbia ma zatem teraz właściwie monopol na przewozy z Rosji wgłąb Europy.

Według informacji portalu "Ex-Yu-Aviation" w przyszłym tygodniu do Rosji z Serbii ma odlatywać niemal dwukrotnie więcej samolotów niż obecnie - ich liczba zwiększy się z 8 do 15.

Wraz ze zmniejszoną liczbą lotów, zapotrzebowanie na nie wyraźnie wzrosło, dlatego ceny biletów zostały drastycznie podniesione. Jak podaje portal "Bizblog", na trasie Moskwa-Belgrad kosztują one nawet ponad 1000 euro (w obie strony).

Mimo wysokiej ceny połączenia cieszą się ogromną popularnością, a na wiele samolotów nie ma już miejsc.

Część Rosjan podróżuje do Europy również przez Stambuł. Dotarcie do tego miasta jest dużo łatwiejsze, ponieważ Turcja nie zamknęła swojej przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free, Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]