Turysci.pl
Europa największe miasto

Pixabay designerpoint

Byliście w Moskwie? Największe miasto w Europie przyciąga tłumy

24 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Europa ma powody, żeby chwalić się swoim największym miastem. Moskwa nie bez powodu cieszy się dużą popularnością wśród turystów. To istny raj dla estetów , miłośników literatury oraz każdego, kto ceni kulinarne doznania. Jeśli

Europa bez Moskwy byłaby jak literatura bez Fiodora Dostojewskiego. To właśnie tam w 1821 roku przyszedł na świat autor "Zbrodni i kary", "Biesów" oraz "Idioty". Jest to największe miasto na całym kontynencie pod względem ludności, które zachwyca mnóstwo turystów. Zwłaszcza tych, którzy poszukują w życiu estetycznych doznań. Moskwa jest narodową dumą Rosji, w której możemy podziwiać piękną architekturę.

Jeśli w czasie zbliżających się wakacji interesuje was Europa, powinniście zwiedzić jej największe miasto. Chociaż Moskwa wydaje się byc bardzo odległa, potrafi rozkochać w sobie turystów. Szczególne wrażenie robi Plac Czerwony. Wejście na obiekt jest darmowe, dlatego warto zobaczyć miejsce, które może służyć wręcz jako wizytówka Rosji. Należy jednak pamiętać, że często bywa zatłoczony głównie za sprawą podróżnych. Zgodnie z oficjalnymi danymi stolica liczy ponad 12 milionów mieszkańców.

indonesia-g1264a80c8 1280

Silne trzęsienie ziemi na Jawie

CZYTAJ DALEJ

Europa i jej największe miasto - Moskwa

Europa niewiele ma tak imponujących bydunków, jakim jest Sobór Wasyla Błogosławionego uznawany za kolejny symbol Rosji. Sobór liczy 60 metrów wysokości i składa się z 8 oddzielnych cerkwi - ta liczba nie jest przypadkowa, symbolizuje 8 dni walk pod Kazaniem. Bogaty wystrój i złote barwy mogą zawrócić w głowie. Według legendy architekci soboru zostali oślepieni, aby już nigdy nie zbudowali niczego równie pięknego. Spacerując po Placu Czerwonym, natomiast warto zobaczyć jedyny pomnik - Minina i Pożarskiego.

Bez dwóch zdań Moskwa sprawia, że Europa jest jeszcze ciekawszym kontynentem. Wśród atrakcji stolicy Rosji warto także wymienić Państwowe Muzeum Historyczne, Mauzoleum Lenina, Główny Dom Towarowy, Ulicę Nikolskaya czy też Kreml. Ostatni z elementów wycieczki określany jest jako miasto w mieście i bez wątpienia jest jednym z najważniejszych miejsc w całej Rosji. Pałac jest otoczony murem o długości 2,2 kilometrów, 6 metrów szerokości i 19 metrów wysokości.

Jeśli Europa Zachodnia była już wielokrotnie kierunkiem waszych podróży wakacyjnych, być może w tym roku warto wybrać się na wschód. Po zwiedzaniu Moskwy z pewnością w waszych głowach pozostanie mnóstwo pięknych wspomnień. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niebywale prześlicznym miasteczku w Polsce.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wirtualna Polska

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >