Turysci.pl
miasto nie tylko

Instagram @chelmno_miasto

Niewielkie, prześliczne miasteczko zakochanych w Polsce. Warto odwiedzić, ma wyjątkowy klimat

18 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Miasto zakochanych - bynajmniej nie jest to Kraków czy Wrocław, chociaż te miejsca niewątpliwie cieszą się ogromną popularnością. Jednak turyści powinni odwiedzić miejscowość, której patronem jest święty Walenty. Mowa oczywiście o Chełmnie.

Miasto warte odwiedzenia i warte tego, aby się w nim zakochać. Gdyby zapytać przeciętnego polskiego turystę o ulubione miejsca w naszym kraju, z pewnością wymieniłby Kraków, Warszawę, Gdańsk czy też Wrocław. Nic dziwnego, ponieważ są doceniane również przez zagranicznych podróżnych. Jednak czasem warto zboczyć z wydeptanych ścieżek i zobaczyć wyjątkowe, choć mniej znane miejscowości. Jedną z nich jest Chełmno.

Każdy turysta ma swoje ulubione miasto. Miesce, w którym czuje się jak nigdzie indziej. Większość podróżnych jednak odczuwa w końcu chęć odpoczynku w miejscowości, w której trudno o gromadzące się kolejki turystów, zatłoczone plaże czy też rynek przepełniony odwiedzającymi. Wtedy najlepszym wyjściem jest zrezygnowanie z najpopularniejszych kierunków i wybranie się do miejsca, które nie jest tak oczywiste, choć może być równie zachwycające.

Chełmno - miasto zakochanych

Chełmno z pewnością możemy określić jako miasto zakochanych. Nie jest to określenie na wyrost, ponieważ to właśnie święty Walenty jest patronem miejscowości położonej w województwie kujawsko-pomorskim. Jego relikwie zostały umieszczone w lokalnym kościele farnym - świątyni pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Trudno o lepsze miejsce na oświadczyny. Legendy głoszą, że każdy, kto poszukuje miłości, powinien udać się do Chełmna i właśnie tutaj poprosić o pomoc świętego Walentego.

Miasto jednak jest świetnym miejscem, które warto odwiedzić nie tylko w walentynki. Trzeba jednak przyznać, że w tym okresie odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Można do nich zaliczyć Festiwal Piosenki Miłosnej czy też kultową bułkę z lubczykiem, ale Chełmno ma do zaoferowania znacznie więcej. Gotycka Architektura, przepiękne Stare Miasto czy też mury miejskie o długości prawie 2 kilometrów niewątpliwie są czymś, co trzeba zobaczyć. Zwłaszcza że wspomniane mury należą do najlepiej zachowanych fortyfikacji w całym kraju.

Jeśli chcecie zobaczyć miasto, w którym wciąż jest wiele do odkrycia i znudziły wam się najpopularniejsze kierunki, koniecznie wybierzcie się do Chełmna. Być może właśnie tutaj odnajdziecie swoją miłość. Nawet jeśli nie, to z pewnością zakochacie się w tutejszych widokach. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie umieszczone na Instagramie @chelmno_miasto. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o rajskiej wyspie uwielbianej przez polskie gwiazdy.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: naTemat

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >