Turysci.pl
Dania

fot. Pixabay/ Hueilo_prod

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

24 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Dania znosi od piątku wszystkie pozostałe ograniczenia związane z koronawirusem, jako pierwszy kraj UE. Oznacza to całkowity powrót do przedpandemicznej rzeczywistości. Jest to możliwe dzięki zaszczepieniu 73 proc. społeczeństwa.

Dania zdecydowała się na zniesienie ostatnich ograniczeń, jakim był wymóg okazywania zaświadczeń o szczepieniu lub posiadania negatywnego testu na COVID-19. Obowiązywał on w klubach nocnych oraz na imprezach plenerowych i koncertach dla ponad 2 tys. widzów.

Dania znosi wszystkie restrykcje covidowe

- Szczepienia okazały się skuteczne, dzięki czemu ryzyko poważnego zachorowania zmniejszyło się. COVID-19 nie jest już problemem społecznym - mówił epidemiolog prof. Jens Lundgren. Właśnie on wydał ekspertyzę będącą podstawą decyzji rządu o zniesieniu wszystkich restrykcji.

Od piątku COVID-19 nie jest już traktowany jako choroba "krytyczna społecznie". Zgodnie z nowym rozporządzeniem, stał się chorobą "ogólnie niebezpieczną", podobnie jak dżuma, ebola, czy grypa pandemiczna.

Co ważne jeśli wybuchnie ognisko koronawirusa np. w szkole, władze będą miały możliwość tymczasowego zamknięcia placówki.

W dalszym ciągu zaleca się częste mycie rąk, utrzymywanie higieny, a także pozostawanie w domu w przypadku wystąpienia objawów przeziębienia.

Maseczki wciąż konieczne na lotniskach

Co ważne, wyjątek będą stanowić lotniska, gdzie obowiązują międzynarodowe przepisy. Wciąż obowiązuje tam nakaz zasłaniania nosa i ust.

Ponowne wprowadzenie wymogu zasłaniania ust i nosa w Danii będzie możliwe tylko w przypadku ponownego zakwalifikowania COVID-19 jako choroby "krytycznej społecznie" oraz zdobycia większości w parlamencie.

Duński minister zdrowia Magnusa Heunicke stwierdził, że "epidemia została opanowana". Dla mieszkańców Danii oraz odwiedzających ją turystów to oznacza to powrót do czasów sprzed pandemii.

W kraju odnotowuje się w ciągu ostatnich kilku dni od 500 do 1 tys. przypadków koronawirusa dziennie, a zakażenia dotyczą najczęściej grupy osób w wieku 10-19 lat.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Politico

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >