Turysci.pl
Michalina

fot. Instagram/ Ryznarek

Czy eko-podróże są możliwe? Podróżniczka Michalina Ryznar opowiedziała nam, jak to pogodzić

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Coraz więcej osób próbuje połączyć dalekie podróże z ekologicznym stylem życia. Chociaż te tematy wydają się rozbieżne, niektórzy pokazują, że można zwiedzać świat w sposób bardziej odpowiedzialny. Jedną z takich osób jest Michalina Ryznar - podróżniczka i blogerka.

Podróże i ekologia zdają się wzajemnie wykluczać. Turystyka odpowiada bowiem za około 5 procent emisji gazów cieplarnianych, z czego aż 90 procent stanowi sam transport. Zapytaliśmy Michalinę Ryznar, jak pogodzić pasję do podróży z ekologicznym podejściem do życia.

Czy ekologia i częste podróże się wykluczają?

- Wbrew pozorom te dwa tematy mogą się wykluczać. Natomiast ja staram się podchodzić do tematu ekologii już w tym momencie na spokojnie. Jeżeli chodzi o podróżowanie, uznałam, że życie mam tylko jedno i nie ode mnie wszystko zależy - tłumaczy Michalina.

- Staram się mieć gdzieś z tyłu głowy jak mogę zmienić to podróżowanie, aby było bardziej ekologiczne. Nie wszystkie rzeczy jednak przeskoczę, nie wszędzie dotrę rowerem - mówi nam Michalina.

- Niestety ten samolot jest obecny w moim życiu. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie on bardziej ekologiczny niż jest w tym momencie. Natomiast robię tyle rzeczy, które są przyjazne planecie, że niestety te podróże i ten samolot już niestety sobie odpuszczam - dodaje.

Pękł lód na Morskim Oku

Na Morskim Oku lód załamał się pod narciarzem. TPN apeluje o ostrożność

CZYTAJ DALEJ

Co może zrobić turysta, aby podróże były bardziej odpowiedzialne?

- Zawsze staram się mieć przy sobie swój zestaw ekologiczny w plecaku, czyli słomkę, sztućce, talerz i swoją butelkę, aby jak najmniej zużywać rzeczy jednorazowych - tłumaczy nam Michalina.

- Ja bardzo lubię street food, jednak to bardzo często łączy się z używaniem jednorazowych produktów. Mam ze sobą swój talerzyk, a właściwie jest to mała miska, do której proszę, żeby mi nałożono jedzenie i jem wtedy własnymi przyborami - dodaje.

- Jeżeli chodzi o komunikację miejską, fajnie jeżeli stawiamy na metro, autobusy, rowery, tak jak wspominałam wcześniej - mówi podróżniczka.

Michalina Ryznar jest podróżniczką, która na swoim koncie ma już 30 krajów. Na swoim Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 16 tys. osób, publikuje jednak nie tylko zdjęcia ze swoich podróży, ale również promuje ekologiczny styl życia. Całą rozmowę można obejrzeć na naszym kanale na Youtubie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Tursci.pl

Podobne artykuły

Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >