Turysci.pl
Tatry

fot. Antagain/canva.com

Cała rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. TOPR ostrzega nieodpowiedzialnych turystów

16 Maja 2022

Autor tekstu:

Joanna Wnuk

Udostępnij:

Jak informuje TOPR, kilka dni temu doszło do szokującego wypadku z udziałem całej rodziny. Czworo jej członków wybrało się w wysokie góry. Niestety nie byli przygotowani na zimowe warunki i zsunęli się w przepaść.

TOPR ostrzega, że w wysokich górach są nadal ciężkie, zimowe warunki. Wyjście w góry bez odpowiedniego przygotowania i sprzętu, może być niebezpieczne. Przekonała się o tym pewna rodzina, która cudem uniknęła śmierci.

Rodzina spadłą z Przełęczy Szpiglasowe

Jak podaje TOPR na swoim profilu, do wypadku doszło w rejonie Przełęczy Szpiglasowej. Rodzina w raczkach i bez czekanów wybrała się na wspinaczkę. W pewnym momencie matka z jedną z córek poślizgnęły się i zaczęły spadać po stromej ścianie. Po drodze zahaczyły o kolejną z córek i ta również zaczęła spadać. Na ratunek ruszył ojciec rodziny, jednak nie zdołał pomóc. Sam także zaczął spadać.

Paragon grozy

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

CZYTAJ DALEJ

Niesamowite jest to, że rodzina spadła na dół kilkaset metrów aż na ple kamieni przysypane śniegiem i nikt nie zginął. Można mówić więc o wielkim szczęściu. 3 osoby wymagały jednak hospitalizacji i zostały przetransportowane do szpitala śmigłowcem.

- Użycie raczków i brak czekanów, ale przede wszystkim brak wiedzy i umiejętności, były przyczyną poślizgnięcia się i potem próby wyhamowania spadających dzieci przez rodziców. Efekt: cztery osoby się ześlizgnęły, a trzy z nich wymagały udzielenia pomocy i zostały przetransportowane śmigłowcem do szpitala - mówi ratownik dyżurny TOPR Piotr Konopka.

- Obserwujemy coraz więcej turystów używających raczków zamiast raków - nie wiem czy przez pomyłkę, czy z jakiego innego powodu, ale używanie tych raczków na stromym śniegu, to w ostatnim czasie najczęstszy dostawca ofiar gór mówił Piotr Konopka. 

Wiosna oznacza wzmożoną pracę dla ratowników TOPR. Nieświadomi turyści myślą, że wiosna w dolinach górskich oznacza także wiosenne warunki w wysokich górach. Wybierają się więc tak w krótkich spodenkach i adidasach. Natomiast w wysokich Tatrach wciąż zalega po pół metra śniegu.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  • Poznajecie skąd pochodzi pocztówka? Polskie miasto odwiedzają tłumy turystów

  • Niebywałe wieści z Karpacza, wielu może się zdziwić. Burmistrz wygadał wszystko

  • Podobnego zdjęcia z Tatr jeszcze nie widzieliśmy. Było widoczne tylko kilka sekund


Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Źródło: rmf24.pl, facebook/topr

Joanna WnukAutor

Wydawca portalu Turyści.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >