Turysci.pl
majówka

fot. Pixabay/ Ben_Kerckx

Branża turystyczna szykuje się na długi weekend w czerwcu. Kolejna majówka pójdzie na straty

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Majówka zbliża się wielkimi krokami, jednak ponownie wielu Polaków będzie musiało zostać w domach. Jest to fatalna wiadomość nie tylko dla turystów, ale również dla hotelarzy, dla których pierwszy weekend maja był zawsze najgorętszym okresem.

Zamknięcie hoteli na okres majówki jest prawdziwym ciosem dla branży turystycznej, jednak przedsiębiorcy nie poddają się tak łatwo. Brak konkretnych informacji o planach rządu nie napawa ich jednak optymizmem.

Branża turystyczna zawieszona na majówkę

22 kwietnia minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas Lubelskiego Forum Gospodarczego wspomniał jednak o odmrażaniu gospodarki, natomiast nie padły w tym kierunku żadne deklaracje.

Minister mówił, że w zależności od tempa spadku poziomu zachorowań oraz szczepień, w trakcie maja będą mogły zostać udostępnione niektóre usługi, zwłaszcza dla osób zaszczepionych. Wymienił wówczas usługi turystyczne, gastronomiczne oraz kluby fitness.

Gowin wyrażał również nadzieje, że turystyka, gastronomia, kluby fitness będą mogły swobodnie zacząć funkcjonować od początku czerwca. Chociaż dla wielu jest to światełko w tunelu, przedsiębiorcom wciąż brakuje konkretów.

martyna wojciechowska

Martyna Wojciechowska opublikowała zdjęcie z wyjątkową podróżniczką. Kim jest tajemnicza Góralka?

CZYTAJ DALEJ

Trudną sytuację hotelarzy dostrzega również Kamila Miciuła, kierownik ds. PR portalu Nocowanie.pl, która zwraca uwagę, że maj był dla nich jednym z najgorętszych okresów.

Jak dodaje, część przedsiębiorców miało już zarezerwowane pełne obłożenie, a w związku z obecną sytuacją będą musieli pogodzić się ze stratą zysków.

Przedsiębiorcy w związku z niepewną sytuacją przestali pobierać od swoich gości przedpłat, aby nie robić zamieszania ze zwrotem zaliczek. Jak się okazuje, chociaż taki ruch był ryzykowny, okazał się najlepszym wyjściem.

- Mam nadzieję na czerwiec, lipiec i sierpień bez takich srogich obostrzeń - mówi Money.pl jeden z właścicieli pokoi gościnnych w Kazimierzu Dolnym.

Obecnie wraz z postępem szczepień i prawdopodobieństwem wprowadzenia tzw. paszportów szczepionkowych, przed Polakami otwiera się wiele nowych opcji podróży zagranicznych. Przed taką sytuacją rodzimi hotelarze będący na skraju bankructwa przestrzegali od miesięcy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >