Turysci.pl
father-656734 1280

fot. Pixabay/ sarahbernier3140

Bon turystyczny obejmie również przyszłe wakacje. Wiceminister zapowiada przedłużenie

7 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Bon turystyczny, czyli dopłata 500 zł do wyjazdów wypoczynkowych z dziećmi, może zostanie przedłużony do wakacji 2022 - zapowiedział wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Do tej pory Polacy pobrali 3 mln bonów turystycznych, a część z nich wciąż czeka na wykorzystanie.

Bon turystyczny jest dostępny dla rodzin z dziećmi od 2020 roku, jednak wprowadzane restrykcje wielokrotnie uniemożliwiały ich wykorzystanie. Zgodnie z zapowiedzią ministerstwa rozwoju, z dofinansowania będzie można skorzystać jeszcze w przyszłe wakacje.

Gut-Mostowy: Bon turystyczny przedłużony do wakacji 2022

Polacy do tej pory pobrali 3 mln bonów turystycznych, jednak część z nich czeka jeszcze na wykorzystanie. Ministerstwo Rozwoju spekuluje, że może nastąpić to „w następnych tygodniach i miesiącach”.

Jeszcze podczas tegorocznych wakacji Ministerstwo Rozwoju utrzymywało, że bon turystyczny obowiązywać będzie jedynie do marca 2022 r. Liczono w ten na szybki przypływ pieniędzy i pomoc dla branży turystycznej, która szczególnie ucierpiała w czasie lockdownu.

Jednak we wrześniu 2021, w obliczu zaczynającej się w Polsce czwartej fali koronawirusa, ministerstwo zmieniło zdanie. Swoją nagłą decyzję resort tłumaczy „wolą Polaków i branży turystycznej”.

- W departamencie turystyki podejmujemy już działania, które pozwolą zmienić ustawę tak, aby co najmniej o sześć miesięcy przedłużyć bon turystyczny, czyli zapewne przyszłe wakacje będą pod znakiem możliwości jego wykorzystania - mówił Andrzej Gut-Mostowy w rozmowie z Radiem Kraków.

Co ważne, przedłużenie terminu obowiązywania bonu nie oznacza uruchomienia kolejnej transzy dopłat. Na przedłużeniu bonu turystycznego skorzystają zatem jedynie te osoby, które nie zrealizowały jeszcze swoich środków.

Do tej pory Polacy pobrali 3 miliony bonów i zapłacili nimi za usługi turystyczne 1,7 miliarda złotych. Wciąż jednak do wykorzystania jest duża pula pieniędzy, bo szacowana na 2,3 miliarda złotych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >