Turysci.pl
Chorwacja

fot. Pixabay/ Kookay

Chorwacja przeżywa turystyczne oblężenie. W sierpniu kraj odwiedziło 330 tys. Polaków

7 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Chorwacja, przeżywa turystyczne oblężenie, co potwierdzają statystyki tamtejszej branży turystycznej. Tylko w sierpniu kraj odwiedziło ponad 4,3 miliony zagranicznych gości, z czego 330 tys. turystów z Polski. 

Sierpień był bardzo udanym miesiącem dla chorwackiej branży turystycznej - do kraju przyjechało wtedy łącznie ponad 4,3 miliona zagranicznych gości. Jest to niemal o 60 procent więcej niż rok wcześniej.

father-656734 1280

Bon turystyczny obejmie również przyszłe wakacje. Wiceminister zapowiada przedłużenie

CZYTAJ DALEJ

Chorwacja prawdziwym hitem wśród zagranicznych turystów

Co ciekawe, tegoroczny wynik jest tylko o 14 procent mniej niż dwa lata temu, jeszcze przed wybuchem pandemii. Turyści zarezerwowali łącznie ponad 30 mln noclegów, co stanowi 93 procent wyniku z 2019 roku.

W ostatni miesiąc wakacji najwięcej turystów przyjechało z Niemiec - 1,1 mln osób. Drugie miejsce zajęli turyści z Polski - 338 tys. osób. Kolejne pod względem liczy gości są: Austria (317 tys.), Czechy (250 tys.), Słowenia (239 tys.) oraz Włochy (205 tys.).

Turyści najchętniej odwiedzali Istrię

Najpopularniejszym chorwackim regionem pod względem liczby turystów była Istria, gdzie zarezerwowano 8,6 miliona noclegów. Kolejne miejsca na podium zajęły żupania splicko-dalmatyńska (5,8 miliona) oraz primorsko-gorska (5,7 miliona).

Turyści chętnie odwiedzali chorwackie miejscowości. W tej kategorii króluje Dubrownik, który wybrało 164 tys. osób. Tuż za nim uplasowały się Rovinj (149 tys.), Medulin (125 tys.) oraz Porecz (125 tys. przyjazdów).

W 2021 roku Chorwację odwiedziło 10,7 mln turystów

Przez osiem miesięcy 2021 roku Chorwację odwiedziło 10,7 mln osób. Turyści wykupili tam łącznie 67,9 miliona noclegów. Najwięcej rezerwacji wpłynęło z Niemiec - 15,9 mln. Sami Chorwaci skorzystali z ofert rodzimych hoteli 10,1 mln razy. Na kolejnych miejscach znaleźli się Słoweńcy (7,9 mln), Polacy (5,8 mln) oraz Austriacy (4,9 mln).

Minister turystyki Chorwacji Nikolina Brnjac przyznała, że tegoroczny wynik jest jej zdaniem zadowalający. Jak dodała, obecnie w kraju przebywa 680 tys. gości, czyli tyle samo, ile w analogicznym czasie w 2019 roku, jeszcze przed pandemią. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

Czytaj więcej >

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >