Bieszczady treść ogłoszeniaFot. Pixabay.com @krzys16 (zdjęcie ilustracyjne)

Szukał noclegu w Bieszczadach na Sylwestra. Czytamy ogłoszenie i przecieramy oczy ze zdumienia, co on napisał?

Bieszczady przyciągają turystów mimo narodowej kwarantanny? W mediach społecznościowych pojawiło się osobliwe ogłoszenie jednego z podróżników, który w okresie noworocznym pilnie poszukuje... parkingu z pokojem gratis. Pod wpisem na jednej z grup facebookowych zrzeszających miłośników polskich gór wylała się fala komicznych komentarzy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego turyści wynajmują drogie miejsca parkingowe
  • Jak pomysłowo turyści omijają przepisy
  • Jakie są nowe zasady dotyczące turystyki na czas narodowej kwarantanny

Chociaż Bieszczady przechodzą prawdopodobnie jeden z najgorszych sezonów zimowych ostatnich lat, okazuje się, że niektórzy nadal mogą być zainteresowani wyjazdami wypoczynkowymi w tym kierunku. Na grupie facebookowej Bieszczady Noclegi, Porady, Zdjęcia, Opowieści… pojawiło się zabawne ogłoszenie jednego z internautów.

Grupa Bieszczady Noclegi, Porady, Zdjęcia, Opowieści… zrzesza miłośników polskich gór, którzy dzieła się między innymi wartościowymi informacjami na temat wypoczynku i pięknymi fotografiami górskich regionów. Niedawno jeden z internautów ogłosił, że w okresie noworocznym pilnie potrzebuje parkingu z pokojem do wynajęcia gratis. Pod wpisem ruszyła fala komentarzy nawiązujących dorządowych obostrzeń i absurdów w okresie narodowej kwarantanny.

Bieszczady jednak przyjmują turystów? „Zakaz jest, ale domków już mało do wynajęcia”

Zazwyczaj Bieszczady w okresie świąteczno-noworocznym cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem turystów. Chociaż zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Biznes i Styl latem 2020 roku Bieszczadzki Park Narodowy odwiedziło o 30 procent więcej wczasowiczów niż w sierpniu ubiegłego roku, to region górski prawdziwe żniwa zbierał właśnie w sezonie zimowym.

Niestety ostatnie tygodnie są bardzo trudne dla przedstawicieli turystyki, co potwierdzają między innymi dramatyczne apele burmistrza Karpacza. Sytuacja stała się jeszcze bardziej skomplikowana po świętach. Przypominamy, że 28 grudnia rozpoczęła się narodowa kwarantanna i w życie weszły nowe obostrzenia.

Jednak zabawne ogłoszenie na facebookowej grupie Bieszczady Noclegi, Porady, Zdjęcia, Opowieści… pokazuje, że niektórzy nadal stawiają na kreatywne omijanie przepisów. O absurdach, do których dochodzi w związku z obostrzeniami, Stanisław Bareja mógłby nakręcić niezły film.

Kurs prawidłowego korzystania ze sztućców i spożywania napojów zgodnie z etykietą w łódzkiej restauracji czy ćwiczenia do zawodów w tańcu sportowymw gdańskim klubie nocnym, które odbyły się w nocy z 26 na 27 grudnia. To tylko przykłady kreatywnych przedsiębiorców.

Potrzebny parking do wynajęcia z pokojem gratis od 31 do 3 stycznia dla 3 osób – czytamy w ogłoszeniu na grupie.

Bieszczady ogłoszenie nocleg

Ogłoszenie na facebookowej grupie, Fot. www.facebook.com Bieszczady Noclegi, Porady, Zdjęcia, Opowieści... (screen)

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Członkowie grupy facebookowej szybko wypunktowali zabawne sytuacje, do jakich obecnie dochodzi w turystycznych rejonach: „Zakaz jest, ale domków już mało do wynajęcia”, „Polak potrafi i niech tak zostanie”, „Chyba dla trzech aut”, „Ja też potrzebuję parkingu od 31 grudnia do 2 stycznia. Rodzina 2+2”.

Bieszczady absurdalne sytuacje

Reakcje internautów na osobliwe ogłoszenie, Fot. www.facebook.com/Bieszczady Noclegi, Porady, Zdjęcia, Opowieści... (screen)

Bieszczady absurdalne sytuacje

Reakcje internautów na osobliwe ogłoszenie, Fot. www.facebook.com/Bieszczady Noclegi, Porady, Zdjęcia, Opowieści... (screen)

Do końca ferii Bieszczady pozostaną zamknięte dla turystów

Przypominamy, że choć przemieszczanie się nie zostało ograniczone i możemy wyjechać w Bieszczady lub Tatry, to obecnie zgodnie z obostrzeniami rządowymi, które weszły w życie 28 grudnia, wczasowicze nie mogą zostać zakwaterowani w obiektach noclegowych.

Ograniczenie to nie dotyczy jedynie pracowników medycznych, pacjentów szpitali specjalistycznych wraz z opiekunami oraz służb wojskowych. Zamknięte zostały również ośrodki narciarskie. Restrykcje związane z narodową kwarantanną będą obowiązywały do końca ferii zimowych, czyli 17 stycznia 2021 roku.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wyłączonych kursach pociągów, które zostaną przywrócone dopiero po 17 stycznia. Może to oznaczać duże utrudnienia dla podróżnych. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Facebook Grupa Bieszczady Noclegi, Porady, Zdjęcia, Opowieści...

Następny artykuł