Turysci.pl
Dorota Szelągowska w Hotelu Traugutta

screen/TVN Style/zdjęcie poglądowe

Białostocki hotel wyróżniony w programie „Tu jest pięknie" Doroty Szelągowskiej

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Dorota Szelągowska weszła do Hotelu Traugutta 3 w Białymstoku. Prowadząca programu „Tu jest pięknie" uznała to miejsce za atrakcyjne i warte pokazania Polakom. Co ciekawe, plany na nagranie tego odcinka były już dawno, pokrzyżowała je jednak pandemia.

  • Dorota Szelągowska nagrała odcinek swojego programu w Hotelu Traugutta 3 w Białymstoku

  • Obiekt już w najbliższą środę zagości na ekranach i pokazany zostanie szerszej publiczności

  • Hotel Traugutta 3 cieszy się bardzo dobrymi opiniami w internecie

W ostatnich tygodniach hotele pozostają zamknięte ze względu na ogólnopolski lockdownu. Obostrzenia ogłoszone przez rząd są przyczyną ogromnego kryzysu w branży, a wypromowanie hotelu w telewizji może być jego szansą na przyciągnięcie tłumów, gdy w końcu turystyka zostanie odmrożona.

Jak na swoim koncie na Facebooku pochwalił się Hotel Traugutta 3 w Białymstoku, już w środę to właśnie on będzie gwiazdą nowego odcinka programu prowadzonego przez Dorotę Szelągowską, „Tu jest pięknie". Dlaczego celebrytka akurat ten obiekt wybrała jako miejsce, które warto odwiedzić w naszym kraju?

Dorota Szelągowska nagrywa odcinek w hotelu w Białymstoku

„Tu jest pięknie" to program TVN Style, w którym promowane są wyjątkowe miejsca w naszym kraju, o których istnieniu większość Polaków nawet nie wie. Gwiazda TVN pokazuje w nim, że nawet w mniej popularnych miejscowościch pod względem turystycznym, odkryć można coś wspaniałego.

Turyści wyszli na Krupówki

Na Krupówkach pojawili się turyści. W Tatrach obowiązuje lawinowa trójka

CZYTAJ DALEJ

Tak najwyraźniej jest właśnie w przypadku Hotelu Traugutta 3, który miał pojawć się na ekranach już jakiś czas temu. Niestety w wyniku pandemii nagrania trzeba było przełożyć. Jak w rozmowie z portalem Bialystokonline.pl wyjaśniła dyrektor obiektu, Anna Narel, przez dwa dni zdjęciowe pokazano wszystkie największe zalety tego miejsca.

Za projekt białostockiej perły odpowiada pracownia projektowa Archimeda. Do dyspozycji gości natomiast jest 25 pokoi, sala bakietowa oraz restauracja Regiment w zabytkowej willi. Zdjęcia wyjątkowych wnętrz tego miejsca znaleźć można na jego koncie na Facebooku.

Dlaczego Hotel Traugutta 3 jest wart odwiedzenia?

Dorota Szelągowska odwiedziła właśnie to miejsce i je uznała za warte pokazania, bo rzeczywiście prezentuje się ono wyjątkowo.

Jak wymienia dyrektorka obiektu, ma on wiele historycznych elementów, niepowtarzalny wystrój oraz wspaniałą restaurację, która jest zdecydowanym atutem tego miejsca. Czy Dorota Szelągowska w pełni podziela tę opinię, przekonamy się już podczas pierwszej emisji odcinka w środę.

Portal Turysci.pl postanowił przyjrzeć się również opiniom gości, którzy odwiedzali to miejsce. Jak się okazuje, rzeczywiście jego ocena jest bardzo wysoka. Na 460 głosów uzyskał on 4,7 na 5 możliwych gwiazdek w kategorii hotelu 4-gwiazdkowego.

Goście przede wszystkim zwracali uwagę na dobrą obsługę oraz historię tego miejsca, które mimo upływu lat, nadal prezentuje się bardzo dobrze. Nie zabrakło również komplementów skierowanych do szefa kuchni, zachwalających smaczne potrawy.

Białostocki hotel ma również niezwykłą historię. Znajduje się tuż przy zabytkowej wilii, która jest pozostałością po carskich koszarach. Dawniej mieścił się z iej sztab pułku, a nazywano ją Domem Strzelca. 21 sierpnia zorganizowano w kosztarach uroczyste przywitanie żołnieży, a następnie nadano kompleksowi imię Romualda Traugutta. Zgodnie ze źródłami, w tych uroczystościach uczestniczyć miał sam marszałek Józef Piłsudski.

Po premierze odcinka Doroty Szelągowskiej oraz zdjęciu obostrzeń pandemicznych, Hotel Traugutta 3 z pewnością samemu sprawdzić postanowi wielu turystów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Hotel Traugutta 3

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >

Polska

TPN ostrzega przed niedźwiedziami. Zwierzęta podchodzą coraz bliżej osiedli

Czytaj więcej >

Polska

Ojciec zabrał 12-latkę na Orlą Perć. „Dziecko bardzo się bało i czuło się niepewnie"

Czytaj więcej >

Polska

Górale ostrzegają przed niedźwiedziem na Gubałówce. „To młode zwierzę"

Czytaj więcej >

Polska

Turystka zostawiła psa w samochodzie i poszła do Morskiego Oka. Zwierzę uratowała policja

Czytaj więcej >