Turysci.pl
vienna-1460110 1280

fot. Pixabay/ domeckopol

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

8 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Austria wprowadzi w życie nowe restrykcje w związku ze skokiem zakażeń koronawirusem. Od środy 15 września wracają maski FFP2, a osoby niezaszczepione będą musiały liczyć się z dodatkowymi niedogodnościami. Kanclerz Austrii nie wykluczył również wprowadzenia trzeciej "przypominającej" dawki szczepień.

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz podczas wspólnej konferencji z ministrem zdrowia Wolfgangiem Muecksteinem przedstawili nowe restrykcje w obliczu wzrostu fali zachorowań. Dotkną również turystów, którzy planują podróż w najbliższym czasie.

mountains-1448053 1280

Pracowity weekend ratowników GOPR. Pomocy potrzebowali m.in. dziecko i starsza kobieta

CZYTAJ DALEJ

Austria. Obowiązkowe maseczki od 15 września

Od 15 września w Austrii wróci obowiązek używania masek FFP2 m.in. w sklepach spożywczych, aptekach, czy transporcie publicznym. Ponadto osoby niezaszczepione będą musiały nosić maski FFP2 we wszystkich sklepach.

– Jeśli liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii będzie nadal rosła, może nastąpić dalsze zaostrzenie – podkreślili Kurz i Mueckstein.

Politycy zapowiedzieli również, że wskaźnikiem służącym do wprowadzania kolejnych stopni obostrzeń będzie aktualna liczba hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii.

Nowe restrykcje obowiązywać będą od środy 15 września. Według ekspertów tego dnia ma zostać przekroczony wskaźnik hospitalizacji na poziomie 10 proc., czyli 200 łóżek na oddziałach intensywnej terapii.

Planowane kolejne obostrzenia

W przypadku, jeśli obłożenie oddziałów intensywnej terapii wzrośnie do 15 proc., wprowadzona zostanie zasada 2G. Oznacza to, że wstęp do w restauracji i możliwość uczestniczenia w dużych imprezach (powyżej 500 osób) będą mieli tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy.

Jeszcze poważniejsze restrykcje planowane są w przypadku poziomu 20 proc. Wówczas samodzielnie wykonywane testy antygenowe nie będą uznawane, a w kinach czy restauracjach będą brane pod uwagę jedynie testy PCR.

Według szacunków tamtejszego ministra zdrowia, próg 15 proc. zostanie przekroczony na początku października.

Kurz podczas konferencji podkreślił, że odpowiedzią na pandemię nie powinny być zamknięcia, ale szczepienia. Zwrócił przy tym uwagę, że większość osób hospitalizowanych to osoby niezaszczepione. Dodał również, że bierze pod uwagę wprowadzenie trzeciej, przypominającej dawki szczepień.

– Ta dodatkowa immunizacja jest absolutnie konieczna, ponieważ w przeciwnym razie będziemy znowu bez ochrony, narażeni na wirusa - powiedział. Mueckstein dodał, że dodatkowa dawka szczepienia wzmocniłoby odporność szczególnie osób starszych, lub z chorobami współtowarzyszącymi.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

Czytaj więcej >

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >