Turysci.pl
Australia i Nowa Zelandia

Australia i Nowa Zelandia tworzą bańkę podróżniczą. Otwierają się, ale tylko dla siebie nawzajem

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Australia i Nowa Zelandia otwierają granice, ale jedynie dla siebie nawzajem. Kraje utworzyły tzw. bańkę podróżniczą, w ramach której mieszkańcy mogą swobodnie się przemieszczać. Po raz pierwszy od ponad roku będą mogli odwiedzić swoje rodziny.

Lokalne telewizje Australii i Nowej Zelandii od rana pokazują spotkania bliskich na lotniskach po roku rozłąki. Jest to efekt utworzenia tzw. bańki podróżniczej między tymi dwoma krajami. Wiele rodzin zostało rozdzielonych przez obowiązujące dotychczas restrykcje.

Australia i Nowa Zelandia otworzyły granice dla siebie nawzajem

O tym, że Australia i Nowa Zelandia planują otworzyć granice dla siebie informowaliśmy już dwa tygodnie temu. Dzisiaj w końcu słowa stały się faktem, a tysiące ludzi mogło w końcu zobaczyć swoich bliskich po roku rozłąki.

- To pierwszy raz od 400 dni, kiedy ludzie mogą podróżować bez kwarantanny, a my dodajemy dziennie 16 lotów powrotnych do Nowej Zelandii i są one pełne - powiedział w poniedziałek dyrektor generalny Qantas Alan Joyce dla Australian Broadcasting Corp.

Linie lotnicze zdążyły już odpowiedzieć na zapotrzebowanie mieszkańców obu krajów. Qantas zadeklarował już, że zwiększy loty między krajami do ok. 200 tygodniowo, z kolei Air New Zealand swoją liczbę lotów zwiększył już czterokrotnie, do 30.

nie żyje ratownik

Nie żyje Zenon Cwynar. Grupa Sudecka GOPR wspomina swojego zasłużonego kolegę

CZYTAJ DALEJ

Premier Australii Scott Morrison i premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern we wspólnym oświadczeniu przekazali, że otwarcie granicy przyczyni się do ożywienia gospodarczego obu krajów, ale również pozwoli na zjednoczenie tysięcy ludzi z rodzinami i przyjaciółmi.

- Rozpoczęcie podróży do Australii bez kwarantanny jest naprawdę ekscytujące. Czy to przy powrocie rodziny, przyjaciół czy wczasowiczów, Nowa Zelandia mówi: Witaj i baw się dobrze - mówiła Ardern.

Co ważne, Australię zamieszkuje ponad pół miliona osób urodzonych w Nowej Zelandii. Oznacza to, że nieco ponad 2 proc. populacji Australii, która liczy blisko 26 mln osób, pochodzi właśnie z Nowej Zelandii.

Pozostałe osoby przybywające do któregoś z tych krajów z zagranicy, muszą poddać się dwutygodniowej kwarantannie hotelowej, za którą muszą zapłacić z własnej kieszeni. Przypomnijmy jednak, że do żadnego z tych krajów nie jest tak łatwo się teraz dostać.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >

Świat

Polscy turyści trzy razy częściej wybierali Turcję

Czytaj więcej >

Świat

Burza tropikalna uderzyła w USA. Odwołane loty, setki tysięcy osób bez prądu

Czytaj więcej >

Świat

Trzy cyklony w Ameryce Północnej. Grace uderzyła w Tulum, nad Nowy Jork zbliża się Henri

Czytaj więcej >

Świat

Qantas wpuści na pokład swoich samolotów tylko podróżnych z certyfikatem szczepienia

Czytaj więcej >