Turysci.pl
podróże australia

fot. Pixabay/ khoinguyenfoto

Australia i Nowa Zelandia utworzą „bańkę podróżną". Będzie można podróżować między nimi bez kwarantanny

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podróże między Australią a Nową Zelandią będą mogły odbywać się bez kwarantanny. Również liczba lotów między Auckland, Wellington, Christchurch i Queenstown a ośmioma portami w Australii, przede wszystkim Brisbane, Melbourne, Sydney, Perth czy Adelajdą, zostanie zwiększona.

Podróże w czasie pandemii koronawirusa są ograniczone ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń. Na szczęście zarówno Australia jak i Nowa Zelandia to państwa, gdzie udało się powstrzymać transmisję wirusa. Z tego powodu powstanie między nimi „bańka podróżna"

Podróże między Australią i Nową Zelandią bez kwarantanny

We wtorek premier Nowej Zelandii ogłosiła, że 19 kwietnia otwarte zostaną połączenia z Australią. Jak zauważa Agencja AP, będzie to wielka ulga dla rodzin, które ze względu na pandemię zostały rozdzielone, ale również dla operatorów turystycznych.

Jak poinformowała premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern, według urzędników służby zdrowia ryzyko przeniesienia wirusa z Australii jest na tyle niskie, że podróże nie powinny stanowić zagrożenia.

- Bańka podróżna da naszemu ożywieniu gospodarczemu impuls. Jest przykładem wiodącego na świecie układu bezpiecznego otwierania międzynarodowych podróży przy jednoczesnym kontynuowaniu strategii utrzymywania wirusa na zewnątrz - powiedziała Ardern.

Piontkowski mówi o koloniach dla dzieci

Wakacyjne kolonie dla dzieci? Piontkowski: Łatwiejsze do zorganizowania niż rok temu

CZYTAJ DALEJ

Władze Australii już wcześniej zezwoliły podróżnym z Nowej Zelandii na przyjazd bez obowiązkowej kwarantanny, jednak rząd w Wellington podchodzi do sprawy wirusa z większą rezerwą. Jeszcze do 19 kwietnia podróżni z Australii zobowiązani będą do dwutygodniowej izolacji.

Jak czytamy na stronie MSZ, granice Nowej Zelandii pozostają zamknięte dla wszystkich podróżnych z wyjątkiem m.in. mieszkańców, obywateli Australii na co dzień mieszkających w Nowej Zelandii, czy studentów.

Wszyscy podróżni przybywający do Nowej Zelandii muszą okazać negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany min. 72 godziny przed wylotem. Następnie należy udać się na obowiązkową kwarantannę, podczas której wykonywane są 3 testy na obecność koronawirusa.

Z kolei granice Australii pozostaną zamknięte do odwołania. Nie jest planowane ich otwarcie w 2021/2022 r. Zakaz wjazdu do kraju mają wszyscy cudzoziemcy z wyjątkiem osób będących jednocześnie obywatelami Australii lub posiadaczami prawa stałego pobytu oraz członkowie ich rodzin.

Inne osoby mogą dostać się do Australii jedynie w uzasadnionych przypadkach po uzyskaniu zgody straży granicznej. Podczas przekraczania granicy konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu COVID-19, wykonanego 72 godziny przed wylotem, a następnie odbycie 14-dniowej płatnej kwarantanny w miejscu wyznaczonym.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >