atrakcje MrągowaFot. youtube.com/ Miasto Mrągowo / screen

Byliście w Mrągowie? Miejsce, które w sezonie odwiedzały tłumy

Atrakcje na Pojezierzu Mazurskim opierają się na naturalnych walorach , takich jak jeziora i lasy. Mrągowo oprócz dostępu do bogactwa pięknych krajobrazów ma też wiele tradycji, dla ktróych zjeżdżają turyści z całego kraju.

Atrakcje Mrągowa są niezwykle różnorodne, dlatego każdy znajdzie tam coś dla siebie. Miasto przez długi czas należało do Krzyżaków, którzy inwestowali w rozwój i fortyfikacje. Ze względu na położenie między jeziorami, niemożliwe było wybudowanie murów obronnych, co ułatwiało wojskom Królestwa Polskiego najazdy i grabieże. Dzisiejsza zabudowa nawiązuje do stylu pruskiego, z murowanymi kamienicami i prostymi ulicami.

Zakaz podróżowania zniesiony. Sąsiad Polski podjął zaskakującą decyzjęZakaz podróżowania zniesiony. Sąsiad Polski podjął zaskakującą decyzjęCzytaj dalej

Znane festiwale przyciągają tłumy turystów

Z powodu pożarów, najstarszymi zachowanymi zabytkami są osiemnastowieczne i dziewiętnastowieczne budynki zlokalizowane w centrum. Ratusz, kościół ewangelicki, Strażnica Bośniacka i kamienice mieszczan zdradzają dawne bogactwa.Najczęściej odwiedzanym obiektem jest jednak amfiteatr, na którego scenie odbywają się liczne występy. W latach 2011-12 w miejscu starego obiektu wybudowano nowoczesny amfiteatr, którego pilnuje ochrona przez całą dobę.

Nie ma w Polsce osoby, która nie słyszałaby o Pikniku Country, który odbywa się każdego lata od 1981 r. Początkowo koncerty organizowane były na Placu Piłsudskiego, a później przeniesiono je do amfiteatru, który może pomieścić kilkadziesiąt tysięcy osób. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Country przyciąga fanów z całego kraju oraz z zagranicy, ponieważ na scenie występują najbardziej znane zespoły tworzące w klimacie folkowym i country.

Drugą wielką imprezą w Mrągowie jest Mazurska Noc Kabaretowa, która po raz pierwszy odbyła się w 1999 r. Wydarzenie przyciąga wielu turystów, którzy uwielbiają śmiać się w szerokim gronie, gdy na scenie prezentują się najlepsze grupy kabaretowe. Każdego roku w telewizji można zobaczyć transmisję na żywo, jednak nie dorówna ona emocjom na żywo. W tym roku na scenie amfiteatru już po raz 26. odbędzie się Festiwal Kultury Kresowej, o ile względu bezpieczeństwa na to pozwolą. Wspólną zabawę przy dźwiękach muzyki uwielbiają zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Dzisiaj grzeje: 1. Zamknęli miasto, boją się drugiej fali pandemii. Jedna osoba zaraziła koronawirusem 70 w Chinach
2. Już dziś nowa nadzieja na początek końca pandemii. Naukowcy oceniają jej szansę na 80%

Atrakcje przyrodnicze

Mrągowo można też poznawać od strony natury. Na terenie miasta znajdują się małe jeziorka, które są otoczone większymi. Nawet Amfiteatr położony jest na skraju jeziora Czos. Liczne kąpieliska, stanice kajakowe i szlaki rowerowe pozwolą na poznanie okolicy od najlepszej strony. Widoki warto podziwiać z Góry Czterech Wiatrów, która wznosi się na wysokość 184 m n.p.m. Zaledwie 10 km od miasta zaczyna się Mazurski Park Krajobrazowy chroniący największe jeziora w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Grał w kultowym "Misiu". Rodzina przekazała bardzo smutną wiadomość o śmierci aktora
  2. Olbrzymia skala pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Ogień widać z kosmosu
  3. Włoskie miasteczko chce otwierać plaże. Podali bardzo bliski termin
  4. Porażające słowa sąsiedniego prezydenta. Ma swój sposób na ochronę dzieci, ostro krytykuje maseczki
  5. Prezydent zwrócił się do gangów. Poprosił ich wyjątkową rzecz, dziwna sytuacja za granicą
  6. Wielka bójka kiboli w centrum jednego z największych polskich miast. Policja nie zdążyła przyjechać na czas

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł