Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Atak zimy na Półwyspie Iberyjskim. Część regionów wydała ostrzeżenia
Ania Radke
Ania Radke 23.11.2021 17:08

Atak zimy na Półwyspie Iberyjskim. Część regionów wydała ostrzeżenia

hiszpania
fot. Twitter/ @AndresHorcajo75

Zima zaatakowała Hiszpanię i Portugalię, gdzie część dróg jest nieprzejezdnych z powodu opadów śniegu. Na wielu trasach występuje również gołoledź. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne zdjęcia i nagrania.

Hiszpania i Portugalia kojarzą się turystom raczej z letnimi wakacjami, jednak opady śniegu zdarzają się również tam. Tym razem jednak spadło go tak dużo, że część dróg stała się kompletnie nieprzejezdna.

Hiszpańskie regiony wydały ostrzeżenia

Intensywne opady śniegu spowodowały utrudnienia na jezdniach. Hiszpańska Główna Dyrekcja Ruchu Drogowego (DGT) wskazała, że najwięcej nieprzejezdnych wskutek dróg występuje w Kantabrii, Asturii, Kastylii i Leonie, a także w Galicji.

DGT wskazuje, że kilka dróg zostało w poniedziałek rano wyłączonych z ruchu także w Katalonii. Powodem tej decyzji było duże oblodzenie nawierzchni. Meteorolodzy wskazują, że nie jest to koniec intensywnych opadów. 11 z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii do poniedziałkowego popołudnia wydało alert w związku z nadciągającymi opadami śniegu oraz znaczącym spadkiem temperatury powietrza.

Opady śniegu także w Portugalii

Opady śniegu odnotowano także w Portugalii, gdzie najwięcej utrudnień występuje w dystryktach położonych przy północno-wschodniej granicy z Hiszpanią: Guarda i Castelo Branco, gdzie śnieg pada od niedzielnego popołudnia. W poniedziałek najwięcej nieprzejezdnych dróg odnotowano w rejonie masywu górskiego Serra da Estrela, w pobliżu granicy z Hiszpanią. Śnieg ma padać w tym miejscu co najmniej do wtorkowego popołudnia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TVN24