Turysci.pl
hiszpania

fot. Twitter/ @AndresHorcajo75

Atak zimy na Półwyspie Iberyjskim. Część regionów wydała ostrzeżenia

23 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zima zaatakowała Hiszpanię i Portugalię, gdzie część dróg jest nieprzejezdnych z powodu opadów śniegu. Na wielu trasach występuje również gołoledź. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne zdjęcia i nagrania.

Hiszpania i Portugalia kojarzą się turystom raczej z letnimi wakacjami, jednak opady śniegu zdarzają się również tam. Tym razem jednak spadło go tak dużo, że część dróg stała się kompletnie nieprzejezdna.

snowboarding-g56bb500e0 1280

Stoki narciarskie w Austrii pozostaną otwarte mimo lockdownu. Rada Narodowa zmieniła decyzję

CZYTAJ DALEJ

Hiszpańskie regiony wydały ostrzeżenia

Intensywne opady śniegu spowodowały utrudnienia na jezdniach. Hiszpańska Główna Dyrekcja Ruchu Drogowego (DGT) wskazała, że najwięcej nieprzejezdnych wskutek dróg występuje w Kantabrii, Asturii, Kastylii i Leonie, a także w Galicji.

DGT wskazuje, że kilka dróg zostało w poniedziałek rano wyłączonych z ruchu także w Katalonii. Powodem tej decyzji było duże oblodzenie nawierzchni.

Meteorolodzy wskazują, że nie jest to koniec intensywnych opadów. 11 z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii do poniedziałkowego popołudnia wydało alert w związku z nadciągającymi opadami śniegu oraz znaczącym spadkiem temperatury powietrza.

Opady śniegu także w Portugalii

Opady śniegu odnotowano także w Portugalii, gdzie najwięcej utrudnień występuje w dystryktach położonych przy północno-wschodniej granicy z Hiszpanią: Guarda i Castelo Branco, gdzie śnieg pada od niedzielnego popołudnia.

W poniedziałek najwięcej nieprzejezdnych dróg odnotowano w rejonie masywu górskiego Serra da Estrela, w pobliżu granicy z Hiszpanią. Śnieg ma padać w tym miejscu co najmniej do wtorkowego popołudnia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Irlandia zaostrza restrykcje graniczne. Potrzebny będzie dodatkowy dokument

Czytaj więcej >

Europa

Turystka pokazała paragon z restauracji we Lwowie. "Musieliśmy czekać ok. godziny, ale było warto"

Czytaj więcej >

Europa

Czechy przywracają stan wyjątkowy. Będzie obowiązywał do świąt

Czytaj więcej >

Europa

Europejskie państwa wprowadzają zakazy lotów. Powodem nowa mutacja koronawirusa

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia wprowadza stan klęski żywiołowej. "Wkraczamy w fazę większego ryzyka"

Czytaj więcej >

Europa

Zmiany dla Polaków planujących podróż do Francji. Chodzi o terminy testów na koronawirusa

Czytaj więcej >