Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym
Patryk Korzec
Patryk Korzec 20.06.2021 23:17

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Atak na plażowicza w Kryspinowie
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Na plaży w Kryspinowie doszło do ataku na urlopowicza. Policja poszukuje trzech mężczyzn, którzy zostali najpierw zostali upomniani przez plażowicza, a chwilę później poranili mu twarz rozbitą butelką. Poszkodowany trafił do szpitala, do ataku doszło w sobotę 19 czerwca.

  • Plażowicz upomniał trzech mężczyzn pływających rowerkiem wodnym w Kryspinowie pod Krakowem

  • Gdy dotarli do brzegu, jeden z nich rozbił butelkę i stworzył tzw. tulipana. Następnie pociął nim twarz urlopowicza

  • Małopolska policja poszukuje trzech mężczyzn. Na plaży było wielu ludzi, funkcjonariusze mają więc nadzieję, że ktoś zarejestrował zdarzenie lub twarze napastników

W sobotę na plaży w podkrakowskim Kryspinie pojawiło się wyjątkowo wielu urlopowiczów, przyciągniętych idealną, słoneczną pogodą. Niestety w środku dnia doszło tam do ataku na urlopowicza. Wcześniej miał on upominać trzech mężczyzn pływających na rowerku wodnym. Napastnikiem miał być jeden z nich.

Atak na plażowicza w Kryspinowie

Jak powiedział w rozmowie z mediami sierż. Paweł Kobiałka z zespołu prasowego małopolskiej policji, poszkodowany miał wracać uwagę trzem mężczyznom. Nie wiadomo dokładnie, w jakiej sprawie, jasne jest jednak, że pływali oni na rowerku wodnym.

Po usłyszeniu słów krytyki, mieli oni podpłynąć do brzegu. Jeden z nich rozbił wtedy butelkę i stworzył tzw. tulipana, po czym zaatakował nim plażowicza. Poranił mu twarz do tego stopnia, że konieczne było zabranie mężczyzny do szpitala.

Małopolska policja teraz poszukuje sprawców ataku oraz osób, które były świadkami zdarzenia. Jak czytamy w komunikacie, na plaży było wiele osób, być może więc ktoś zarejestrował jakiś materiał, który może okazać się pomocny w poszukiwaniu i ujęciu sprawców.

Służby apelują o ostrożność i bezpieczny wypoczynek

Jednocześnie funkcjonariusze apelują do turystów i urlopowiczów o zachowanie rozsądku i odpowiedzialny wypoczynek w czasie potężnych upałów. Policja z Małopolski zwraca uwagę na kwestie bezpieczeństwa podczas spędzania czasu nad wodą przy wysokich temperaturach i palącym słońcu.

Policjanci, cytowani przez Interię, zaznaczają, że w turystycznych miejscowościach w najbliższym czasie spodziewane jest pojawienie się znacznej liczby urlopowiczów. Z tego powodu zaznaczają, by odpowiednio się przygotować i kąpać wyłącznie w miejscach strzeżonych przez wyszkolonych ratowników.

Zwracają też uwagę na przestrzeganie regulaminów i przepisów kąpielisk, nad którymi spędzamy czas. Każdy turysta powinien pamiętać, by nie wchodzić do wody po alkoholu ani bezpośrednio po zjedzeniu posiłku. Zwrócono również uwagę na szczególną opiekę nad dziećmi oraz zapewnienie im maksymalnego bezpieczeństwa, np. poprzez wyposażenie ich w nadmuchiwane koła czy skrzydełka pływackie.

Choć sezon urlopowy dopiero się rozpoczyna, niestety już doszło do kilku przypadków utonięć. Pamiętajmy, by zawsze na pierwszym miejscu stawiać zasady bezpieczeństwa - zarówno naszego, jak i ludzi wokół.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia