Turysci.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Na plaży w Kryspinowie doszło do ataku na urlopowicza. Policja poszukuje trzech mężczyzn, którzy zostali najpierw zostali upomniani przez plażowicza, a chwilę później poranili mu twarz rozbitą butelką. Poszkodowany trafił do szpitala, do ataku doszło w sobotę 19 czerwca.

  • Plażowicz upomniał trzech mężczyzn pływających rowerkiem wodnym w Kryspinowie pod Krakowem

  • Gdy dotarli do brzegu, jeden z nich rozbił butelkę i stworzył tzw. tulipana. Następnie pociął nim twarz urlopowicza

  • Małopolska policja poszukuje trzech mężczyzn. Na plaży było wielu ludzi, funkcjonariusze mają więc nadzieję, że ktoś zarejestrował zdarzenie lub twarze napastników

W sobotę na plaży w podkrakowskim Kryspinie pojawiło się wyjątkowo wielu urlopowiczów, przyciągniętych idealną, słoneczną pogodą. Niestety w środku dnia doszło tam do ataku na urlopowicza. Wcześniej miał on upominać trzech mężczyzn pływających na rowerku wodnym. Napastnikiem miał być jeden z nich.

Atak na plażowicza w Kryspinowie

Jak powiedział w rozmowie z mediami sierż. Paweł Kobiałka z zespołu prasowego małopolskiej policji, poszkodowany miał wracać uwagę trzem mężczyznom. Nie wiadomo dokładnie, w jakiej sprawie, jasne jest jednak, że pływali oni na rowerku wodnym.

Po usłyszeniu słów krytyki, mieli oni podpłynąć do brzegu. Jeden z nich rozbił wtedy butelkę i stworzył tzw. tulipana, po czym zaatakował nim plażowicza. Poranił mu twarz do tego stopnia, że konieczne było zabranie mężczyzny do szpitala.

Małopolska policja teraz poszukuje sprawców ataku oraz osób, które były świadkami zdarzenia. Jak czytamy w komunikacie, na plaży było wiele osób, być może więc ktoś zarejestrował jakiś materiał, który może okazać się pomocny w poszukiwaniu i ujęciu sprawców.

Służby apelują o ostrożność i bezpieczny wypoczynek

Jednocześnie funkcjonariusze apelują do turystów i urlopowiczów o zachowanie rozsądku i odpowiedzialny wypoczynek w czasie potężnych upałów. Policja z Małopolski zwraca uwagę na kwestie bezpieczeństwa podczas spędzania czasu nad wodą przy wysokich temperaturach i palącym słońcu.

Policjanci, cytowani przez Interię, zaznaczają, że w turystycznych miejscowościach w najbliższym czasie spodziewane jest pojawienie się znacznej liczby urlopowiczów. Z tego powodu zaznaczają, by odpowiednio się przygotować i kąpać wyłącznie w miejscach strzeżonych przez wyszkolonych ratowników.

Zwracają też uwagę na przestrzeganie regulaminów i przepisów kąpielisk, nad którymi spędzamy czas. Każdy turysta powinien pamiętać, by nie wchodzić do wody po alkoholu ani bezpośrednio po zjedzeniu posiłku. Zwrócono również uwagę na szczególną opiekę nad dziećmi oraz zapewnienie im maksymalnego bezpieczeństwa, np. poprzez wyposażenie ich w nadmuchiwane koła czy skrzydełka pływackie.

Choć sezon urlopowy dopiero się rozpoczyna, niestety już doszło do kilku przypadków utonięć . Pamiętajmy, by zawsze na pierwszym miejscu stawiać zasady bezpieczeństwa - zarówno naszego, jak i ludzi wokół.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]